Порошенко сподівається, що Ризький саміт принесе українцям безвізовий режим

Дата публікації
Порошенко сподівається, що Ризький саміт принесе українцям безвізовий режим

Офіційний сайт Президента України

Україна і Латвія домовились про поглиблену співпрацю

Президент України Петро Порошенко зустрівся з міністром закордонних справ Латвії Едгарсом Ринкевичсом, який здійснив свій перший візит в Україну в якості глави зовнішньополітичного відомства країни, що перейняла головування в Європейській Раді з 1 січня 2015 року.

Президент України подякував Латвії за постійну та наполегливу підтримку незалежності та територіальної цілісності України і висловив сподівання на успішне проведення Саміту "Східного партнерства", який запланований в Ризі в травні 2015 року.

Президент заявив, що Україна успішно реалізовує другу фазу Плану дій з візової лібералізації, зокрема запроваджує біометричні паспорти.

"Українці дуже сподіваються на запровадження безвізового режиму для подорожей до ЄС як на практичний результат Ризького саміту. Це буде дуже символічно", - наголосив Петро Порошенко.

В свою чергу, Міністр закордонних справ Латвії наголосив, що зараз в Європейському Союзі ведеться активна робота для розуміння того, яка допомога потрібна Україні і що необхідно для посилення конкурентоспроможності економіки України.

Президент України та Міністр закордонних справ Латвії також обговорили питання макрофінансової допомоги для України і додаткові можливості для її виділення з боку ЄС.

Петро Порошенко та Едгарс Ринкевичс домовилися поглибити співпрацю на двосторонньому рівні, зокрема в освітній сфері. Так, вже найближчим часом п'ятнадцять українських студентів отримають стипендії на навчання у Латвії. Офіційна Рига також готова надавати Україні допомогу в питаннях обміну досвідом щодо реформ, стандартизації та реалізації зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

Наступна публікація