Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко спростив вступ до ВНЗ абітурієнтам із зони АТО

Президент підписав відповідний закон.

У середу, 18 травня, президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права на здобуття освіти осіб, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції". Про це йдеться на офіційному сайті глави держави.

Підписаний закон забезпечує доступність якісної освіти для дітей Донецької та Луганської областей. Крім того, у новому законі йдеться про підтримку переміщеним з тимчасово окупованих територій вищим навчальним закладам.

Так, держава зобов'язана створити додаткові можливості щодо прийому на навчання до вищих навчальних закладів, здачі іспитів та отримання атестата про повну загальну середню освіту для осіб, що проживають у зоні АТО.

Крім того, тепер аби вступити до евакуйованих із зони АТО чи тимчасово окупованих територій вищих навчальних закладів абітурієнтам потрібно лише скласти вступні іспити на конкурсній основі.

"Закон спрямований на створення державою додаткових можливостей щодо прийому на навчання до вищих навчальних закладів, проходження державної підсумкової атестації та отримання документа державного зразка про повну загальну середню освіту для осіб, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції (на період її проведення). Зазначені особи отримають можливість вступати до вищих навчальних закладів, які були евакуйовані із зони проведення антитерористичної операції та тимчасово окупованої території, а також тих вищих навчальних закладів, які розташовані на території Луганської та Донецької областей, де здійснюють свої повноваження обласні військово-цивільні адміністрації, за умови складання лише вступних іспитів на конкурсній основі", - йдеться у повідомленні.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через місяць з дня набрання ним чинності.

Нагадаємо, у цьому році змінили правила подачі заяв для вступу до вишів. Тепер абітурієнти зможуть подавати заяви на вступ без обмеження кількості навчальних закладів. Крім того, цьогоріч всі абітурієнти будуть подавати документи для вступу до вишів через Інтернет.

Залиште свій коментар

Вибір редакції