Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко та Ложкін декілька годин вмовляли Абромавичуса не йти у відставку - ЗМІ

У Кабміні влаштували "мозковий штурм", аби вийти з кризи після гучної заяви Абромавичуса.

У четвер, 4 лютого, голова Кабіміну Арсеній Яценюк повідомив міністрам, що одним із варіантів виходу з нинішньої ситуації може бути відкликання заяв про відставку, щоб продемонструвати консолідацію уряду.

Як пише Українська правда із посилання на джерело, після заяви Айвараса Абромавичуса у Кабміні провели "мозковий штурм".

"Це не було рішенням прем'єра. Ми це самі вигадали під час "мозкового штурму". Ця модель виникла в процесі обговорення ситуації. Потім вже шукалися правильні меседжі і була потрібна розмова з Абромавичусом", – говорить виданню один із міністрів.

Видання повідомляє, що ще у середу Порошенко і Ложкін також три години вмовляли Айвара Абромавичуса, який заявив, що йде з Мінекономрозвитку, відкликати заяву.

За словами джерел в АП, була пропозиція, що міністр економічного розвитку йде з цього складу уряду, але повертається у наступному, щоб продовжити реформи.

Після цієї зустрічі була запланована нарада так званої "стратегічної сімки" – неформального зібрання, куди входять перші особи держави. Джерело з АП каже, що під час засідання "сімки" обмінювалися взаємними звинуваченнями.

Фотогалерея Суперечки, крики та "кислий" Кононенко: як у Раді боролися з політичною кризою (11 фото)

Відкрито першим відреагував посол США Джеффрі Пайєтт. Він написав у своєму Twitter, що вважає Абромавичуса одним із великих чемпіонів реформ українського уряду. Пізніше ряд послів розповсюдили спільну заяву, де зазначили, що глибоко розчаровані ймовірною відставкою Абромавичуса. Крім того, директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард заявила, що у разі, якщо підозри міністра є точними, то це явна ознака, що взяті урядом зобов'язання щодо боротьби з корупцією не виконуються.

"Під час зустрічі в АП посли були м'якими. Їх головний месседж – жодних виборів, бо цього не витримає країна. Щодо персоналій, вони дали зрозуміти, що головне – реформи, які мають здійснювати реформатори. Хто саме – неважливо, головне, щоб боролися з корупцією", – пише  видання посилаючись на співрозмовника в АП.

За даними УП, Порошенко підтримав ідею відкликання заяв, яку запропонували йому вранці і погодив це з Яценюком.

Нагадаємо, що міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус вирішив не змінювати свого рішення щодо відставки.

Причиною звільнення він назвав різку активізацію блокування будь-яких системних реформ і нав'язування сумнівних особистостей в команду. Зокрема, він звинуватив першого заступника голови фракції БПП Ігоря Кононенка у лобіюванні своїх людей на високі посади в держкомпаніях і на крісло заступника міністра

Залиште свій коментар

Вибір редакції