Порошенко та Могеріні обговорили деталі миротворчої місії на Донбасі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Могеріні наголосила на незмінній підтримці ЄС територіальної цілісності, незалежності і суверенітету України і продовженні зусиль для повного впровадження Мінських угод.

Під час переговорів Петра Порошенка і віце-президента Європейської Комісії – високого представника ЄС із закордонних справ та безпекової політики Федеріки Могеріні детально обговорювалось питання розгортання миротворчої місії ООН в окупованих районах Донецької і Луганської областей.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

«Дуже велику увагу ми з пані Федерікою приділили деталям розгортання миротворчої місії на Донбасі, базуючись на рішеннях Ради безпеки ООН, яка діятиме на всій окупованій території, включно з неконтрольованою ділянкою українсько-російського кордону, і матиме статус та формат традиційної миротворчої місії, яка розгортається за рішенням Ради безпеки ООН»,- заявив Порошенко.

Президент також повідомив, що запропонував направити на окуповані території ще одну місію послів ЄС для ознайомлення із реальною ситуацією та станом виконання Росією її обов’язків за Мінськими угодами. До слова, перша така місія була у вересні 2015 року.

«Тоді, переконаний, що у червні в жодній з європейських столиць не майне навіть думка про те, щоб послабити секторальні санкції проти Російської Федерації у випадку неімплементації Мінських домовленостей», - наголосив глава держави.

Своєю чергою, Могеріні наголосила на незмінній підтримці Європейським Союзом територіальної цілісності, незалежності і суверенітету України і продовженні зусиль для повного впровадження Мінських угод.

Відео Миротворча місія ООН в Україні стала однією з головних тем на конференції в Мюнхені

20 тисяч миротворців на окупованих територіях України, плюс чотири тисячі поліцейських – такий план для України передбачає Андерс фоґ Расмуссен. Цю пропозицію розробили експерти ООН в американському Інституті Хадсона. Порошенко, який також у Мюнхені, каже, що ідею миротворчого контингенту підтримує весь цивілізований світ.

Миротворча місія ООН в Україні стала однією з головних тем на конференції в Мюнхені

«Ми також наголосили на чіткій відповідальності Росії за ситуацію з Україною», - підкреслила Федеріка Могеріні, додавши, що економічні санкції з боку ЄС стосовно Росії напряму пов’язані з повним впровадженням Мінських угод.

Вона також зауважила, що робота триває не лише на дипломатичному рівні, але і в гуманітарній сфері. За словами віце-президента Європейської Комісії, ЄС надав 700 мільйонів євро гуманітарної допомоги для громадян, які проживають на окупованих територіях, також заплановано новий транш у розмірі 24 мільйони євро для продовження Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Нагадаємо, раніше на замовлення колишнього глави НАТО Андерса Фог Расмуссена, який нині є радником президента України Петра Порошенка, було складено звіт щодо миротворчої місії на Донбасі. У звіті йдеться, що Швеція, яка не є членом НАТО, може бути запропонована до складу миротворчої місії як провідна країна (представник США). Також у доповіді було запропоновано приєднати до військово-повітряних сил України близько 20 тисяч солдатів з країн, що не входять до НАТО, та 4 тисячі поліцейських, які допоможуть врегулювати кризу в Україні.

Так, Україна та її західні союзники пропонують повномасштабну місію ООН, що перебуватиме на всій окупованій території Донбасу, включно з кордоном із Росією, і гарантуватиме безпеку загалом, а не лише для спостерігачів ОБСЄ, а також візьме під контроль склади озброєння російських гібридних сил на окупованій території, контролюватиме роззброєння незаконних збройних формувань тощо.  Пропонується ввести 20 тисяч миротворців та 4 тисячі поліцейських. Росія відкидає такий варіант, який зменшив би її вплив на окуповані території, й хоче, аби миротворці були лише на лінії зіткнення. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції