Порошенко терміново запросив послів "великої сімки" поговорити про долю уряду

Зустріч має відбутися сьогодні.

Президент України Петро Порошенко сьогодні запросив послів "великої сімки", щоб пояснити подальшу долю уряду і реформ. Як повідомляє УНІАН, про це заявив посол ЄС Ян Томбінський.

Нагадаємо, 3 лютого глава Мінекономрозвитку Айварас Абромавичус заявив про відставку. За його словами, одна з причин відставки – Ігор Кононенко. Міністр заявив, що протягом року Кононенко активно лобіював своїх людей на посаду гендиректора Укртрансаміаку.

Одразу після заяви Абромавичуса, посли країн Євросоюзу, США та Канади висловили глибоке розчарування відставкою. Про це йшлося у спільній заяві, оприлюдненій на сайті посольства Німеччини.

У заяві наголошувалося, що впродовж минулого року Абромавичус і його команда досягли важливих зрушень у впровадженні жорстких, але необхідних економічних реформ, покликаних стабілізувати українську економіку, викоріненні хронічної корупції, приведенні України у відповідність до вимог програми МВФ і сприянні формування більш відкритої та прозорої влади.

Литовський міністр-реформатор Абромавичус не витримав української корупції

У відставку подав міністр економіки Айварас Абромавичус. Зробив це гучно і серед тих, хто гальмує розвиток держави, назвав президентського соратника, нардепа Ігоря Кононенка. За Абромавичуса відразу горою стали посли країн Євросоюзу, США, Канади та Японії. За Кононенка, який не бачить за собою жодної провини, вже взялося Національне антикорупційне бюро. 

Водночас після заяви Абрамовичуса про відставку з міністром зустрівся президент України Петро Порошенко. Після зустрічі глава держави сказав, що Абромавичус має залишитись працювати в уряді.

"Айварас підтвердив, що протягом всього часу роботи в Уряді мав повну мою підтримку його реформаторських ініціатив, як безпосередньо, так і через Нацраду реформ. З могу боку таке сприяння гарантоване й надалі. Вважаю, що Айварас має залишатися міністром і продовжувати реформи. Він пішов думати", - наголосив президент.

Яценюк назвав відставку Абромавичуса "втечею з поля бою"

Відставка - це втеча з поля бою. Так відреагував Арсеній Яценюк на вчинок Айвараса Абромавичуса. Він розкритикував не тільки міністра, а і нардепа від Блоку Порошенка Ігоря Кононенка. Кононенку дісталося за спробу тиску на уряд.  

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: