"Порошенко тиснув на парламент, щоб зупинити розслідування Іловайської трагедії" - Сенченко

"Порошенко тиснув на парламент, щоб зупинити розслідування Іловайської трагедії" - Сенченко

Фото: Право на владу

Розслідування "справи Іловайська" вже рік не просувається, сказав ексголова слідчої комісії.

Колишній віцепрем'єр з питань економіки і економічних реформ АР Крим, екснардеп та ексголова тимчасової слідчої комісії ВР з питань розслідування обставин Іловайської трагедії Андрій Сенченко заявив, що новий склад комісії не просувається у розслідуванні. П'ятий президент Петро Порошенко нібито тиснув на роботу комісії.

Про це Сенченко заявив у ефірі суспільно-політичного ток-шоу "Право на владу" на 1+1.

На запитання про те, хто винен в Іловайській трагедії, ексголова слідчої комісії заявив: "Чітко написано, що перший і головний це Головнокомандувач Збройними силами України того часу Петро Олексійович Порошенко. Безумовно є відповідальність керівника генерального штабу (Віктора Муженка - ред.)".

"Офіс президента (Порошенка, ред.) системно тиснув на парламент 8 скликання для того, щоб не відновлювалася робота цієї комісії. Але це позиція Порошенка, Ложкіна і інших", - заявив він. За його словами, новий склад комісії працює вже рік, але розслідування не просувається. 

"Я документально з'ясував, що з усіх депутатів 8 скликання знайшовся лише один, який прийшов і ознайомився з повним пакетом документів, а це - 6 томів, які напрацювала слідча комісія. Не 20 сторінок остаточного звіту, а 6 томів, - сказав Сенченко. 

Він також зазначив, що за його головування слідча комісія у справі Іловайської трагедії досягла більше результатів, ніж слідча група Генпрокуратури. "Ви ж розумієте, що є політична парасолька над основними персоналіями, які брали участь в цьому. Зрозуміло, що Путін головний персонаж", - заявив Сенченка, додавши про відповідальність і інших представників військового і політичного керівництва країни.

Нагадаємо, Іловайська трагедія сталася наприкінці серпня 2014 року після запеклих боїв в Донецькій області. Російські військові обстріляли коридор, яким за домовленістю мали виходити українські бійці. Вони зазнали значних втрат. За офіційними даними, загинули 366 українських військових, 249 поранено, 128 взято в полон та 158 зниклих безвісти. 

Прокуратура більше не займається розслідуванням Іловайської трагедії, яка сталася в серпні 2014 року. Подальше розслідування здійснює Служба безпеки України.

Андрій Сенченко: Офіс президента системно тиснув на парламент 8 скликання

Андрій Сенченко: Офіс президента системно тиснув на парламент 8 скликання

Повʼязані теми:

Наступна публікація