Порошенко у зверненні до українців процитував рейтинг клікбейтового сайту на військову тематику - Bellingcat

Дата публікації
Перегляди
6295
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Порошенко у зверненні до українців процитував рейтинг клікбейтового сайту на військову тематику - Bellingcat

Фото: УНІАН

Раніше Global Firepower в якості авторитетного джерела про поточний стан української армії цитував Кабінет міністрів України.

Президент України Петро Порошенко процитував рейтинг, створений клікбейтовим сайтом військової тематики GlobalFirepower.com, який, як пише Bellingcat, "не схвалений ніякими експертами, вченими, військовими або владою".

Так, на сайті GlobalFirepower.com українська армія знаходиться на 29-му місці в «Рейтингу військової могутності за 2018 р».

У зверненні, яке показали по національному ТБ 8 травня, Порошенко назвав Global Firepower «авторитетним незалежним аналітичним центром» і привітав українських військових з входженням в «десятку найсильніших армій Європи».

«У нас — восьме місце і перше — серед країн, що не входять в НАТО», - сказав президент.

Правда, Порошенко не першим в Україні назвав Global Firepower «аналітичним центром». До цього найбільше українське англомовне ЗМІ Kyiv Post помилково назвало Global Firepower «незалежним американський експертним центром».

Також раніше у зверненні до випускників Національної академії Державної прикордонної служби Порошенко послався на той же «аналітичний центр», щоб проілюструвати переваги членства в НАТО для України.

Раніше Global Firepower в якості авторитетного джерела про поточний стан української армії цитували Кабінет міністрів України (2017 р) і Міністерство оборони країни (в 2017 р і 2018 р).

Global Firepower веде американський блогер і веб-підприємець Деніел Пучок, який також відомий сайтом weddingdresscreator.com та іншими інформаційно-розважальними порталами.

Як пише Bellingcat, Global Firepower — не «аналітичний центр», а сайт на військову тематику, де відкрито зазначено, що його контент «має історичну і розважальну цінність». Рейтинги військової могутності Global Firepower часто цитуються в різних ЗМІ, однак вони складаються далеко не настільки ретельно, як інші бази даних. Global Firepower тримає в секреті «унікальну формулу», яку застосовує для розрахунку рейтингів, проте стверджує, що ця формула залежить від «понад 55 різних факторів, що визначають рейтинг конкретної держави». При цьому на сайті мало інформації про джерела, методологію, редакції і експертів.

Як пише видання, Дакота Вуд, старший науковий співробітник оборонних програм «Heritage Foundation» і редактор «Індексу військової сили США», повідомив, що «дослідники можуть ставитися до Globalfirepower.com з ще меншою довірою, ніж до Вікіпедії». «Коли ми запитали про цей сайті Майкла Кофмана, співробітника Інституту Кеннана, що спеціалізується на безпеці та обороні, він зазначив, що «ніхто не сприймає рейтинг Global Firepower всерйоз», - повідомляє Bellingcat

Рейтинги Global Firepower роками цитувалися в популярних статтях на Business Insider, а також у Forbes і Newsweek. «Ні в одній з цих статей цей ресурс не називали «аналітичним центром», як це зробив Порошенко», - пише Bellingcat.

Як і у випадку з Порошенком, ЗМІ та державні органи поза США часто неправильно характеризували Global Firepower. Наприклад, у 2018 р азербайджанський сайт Azernews.az назвав Global Firepower «американський рейтинговий центр». У 2013 р Міністерство закордонних справ Індії послався на статтю, де цитується «дослідження» Global Firepower.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6295
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація