Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко відповів на пропозицію продати Крим за російську нафту словами Черчилля

Президент зазначив, що Україна прагне миру, проте не буде торгуватися територіями за гроші, нафту чи газ.

Президент України Петро Порошенко, коментуючи слова чеського колеги Мілоша Земана щодо можливості компенсації анексованого Росією Криму, наголосив, що не збирається торгуватися за українські землі.

Про це заявив під час виступу на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи.

"У 1950 році Вінстон Черчилль, ідейний батько Ради Європи, звернувся до цієї асамблеї на тлі загрози, що постала на тлі конфлікту між Європою та Радянським Союзом. Він зазначив, що Москва має великі можливості для створення великих неприємностей. З урахуванням обставин він сказав дуже важливу річ: «Або ми доведемо своє значення, вагу та цінність Європи, або ми програємо». Пам’ятаючи ці слова, я відкидаю твердження тих, хто каже, що Крим – це завершена справа", - наголосив глава держави.

Порошенко зазначив, що трибуна в ПАРЄ "була створена не для закликів про умиротворення, не для закликів торгуватися територіями за гроші, нафту чи газ".

"Такого ніколи не було. Сьогодні саме той день, коли Москва підштовхує Європу до тієї реальності, яка так хвилювала Черчилля 70 років тому", - додав президент.

Окрім цього він запевнив, що Україна прагне миру, але його можна досягти "лише на основі поваги суверенітету та територіальної цілісності України".

"Запорукою нашого успіху залишається збереження та зміцнення нашої єдності та солідарності і стійкості", - резюмував Порошенко.

Нагадаємо, раніше президент Чехії Мілош Земан назвав анексію Криму Росією "завершеною справою" і запропонував компенсувати "віджаті" території фінансово або газом.

"Крим – це анексія, без сумніву. Це завершена справа (fait accompli). На мою думку, буде якась компенсація для України – чи в фінансовій формі, чи нафтою і газом", - наголосив він.

Своєю чергою міністр закордонних справ України Павло Клімкін у відповідь на пропозицію президента Чехії Мілоша Земана компенсувати Україні анексований Росією півострів Крим закликав не зважати на нього, натомість боротися з тими, хто запросив його виступати на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи.

Залиште свій коментар

Вибір редакції