Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко відповів на заяви Москви щодо підкупу патріарха Варфоломія

Росія слабша, ніж вважає багато хто на Заході.

Президент України Петро Порошенко заявив про неможливість підкупу вселенського патріарха Варфоломія, про що неодноразово заявляли у Москві.

В інтерв'ю грецькій газеті Та Nеа український президент зазначив, що "у світі немає таких грошей, за які можна було б купити" таких людей, як патріарх Варфоломій.

"Думаю, люди в Кремлі знають це – і таким чином намагаються фальсифікувати його мотиви. Проте Бог і історія знають правду. А ті, хто поширює брехню, в кінцевому підсумку зазнають краху", - передає слова президента його прес-служба.

Порошенко заявив,, що російська влада "славиться брехнею, обманом і неправдивими новинами", нагадавши про  про "зелених чоловічків" у Криму, "відпочивальників" на Донбасі, збиття літака рейсу MH-17 і спробу отруєння колишнього російського шпигуна у Солсбері.

Фотогалерея Довгоочікуване вручення Україні Томосу: як це було (12 фото)

Президент України вважає, що, подібні заяви показують, як Росія сприймає світ.

"Вони вважають, що без фінансової винагороди нічого неможливе. Я вважаю, що коли справа стосується впевненості і віри в Бога, і особливо відновлення історичної правди, не має місця для фінансових вигод. Ті, хто думають по-іншому або пропагують такі фейки, є слугами Кремля в його прагненні проти незалежності України і вільного світу як такого", - зауважив Петро Порошенко.

Також президент вважає, що заявами про підкуп Варфоломія Москва показує, що вона слабша, ніж вважає багато хто на Заході.

"Кремль вкладає всі зусилля в свій образ, ніби він бездоганний, непереможний і всемогутній. Це просто ще одна підробка. Тому Москва дуже розгнівана на Константинополь, бо він відхилив будь-які претензії Росії щодо України як її канонічної території", - заявив президент України.

ВідеоРПЦ негативно відреагувала на надання Томосу Православній Церкві України

Російська православна церква на підписання Томосу відреагувала передбачувано: його назвали нікчемним. І вкотре звинуватили Вселенського Патріарха в підриві світового православ'я. 

РПЦ негативно відреагувала на надання Томосу Православній Церкві України

Нагадаємо, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній Церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 рокуЗа словами Вселенського патріарха Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 

На соборі 15 грудня були присутні представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату, УАПЦ, митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр, президент України Петро Порошенко, спікер Верховної Ради Андрій Парубій. У результаті голосування була підтримана кандидатура митрополита Переяславського і Білоцерківського Української православної церкви Київського патріархату та намісника патріарха Філарета Епіфанія. Після обрання Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради була перейменована в РПЦ. На завершення юридичної процедури відведено конкретний час.

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії у Запорізькій області, що є першим фактом на території Лівобережної України. 

Зміни у релігійному житті викликали різке невдоволення не тільки серед кліриків Московського патріархату в Україні, але й самої РПЦ. Зокрема, в листі до Варфоломія патріарх РПЦ Кирило написав, що Об'єднавчий собор став "зборами розкольників під прикриттям імені Святої Константинопольської церкви". Очільник РПЦ вимагає у Варфоломія відступитися від спілкування з "розкольниками" й відмовитися від "політичної авантюри їхньої легалізації". Йдеться, зокрема про почесного патріарха Філарета, який до того очолював УПЦ КП і якого Москва вважає "розкольником". Крім того, ситуацію навколо церковного життя обговорювали на Раді безпеки РФ. 

Втім, різка реакція РПЦ на церковні події не вплинули на процес ствердження ПЦУ. За словами митрополита Епіфанія, усі рішення будуть формуватися на основі норм статуту, які прописані у Томосі. "Першим рішенням нам, звичайно, потрібно сформувати відповідні керівні органи, бо на Об'єднавчому соборі ми ухвалили статут, але він буде утверджений Томосом, бо статут побудований на нормах, які прописані у Томосі. Після отримання Томосу ми станемо вже повноцінною автокефальною православною церквою, визнаною Всесвітнім православ'ям. Надалі ми будемо намагатися спілкуватися з іншими помісними церквами, які визнають рішення Вселенського патріарха", - зазначив митрополит Православної Церкви України.

ВідеоІсторична мить: Вселенський патріарх вручив Епіфанію Томос про автокефалію

Вселенський патріарх вручив писаний на пергаменті Томос про незалежну помісну церкву Митрополиту всієї України Епіфанію. Зима минула, заявив Варфоломій, і додав, що розпочинається нова сторінка в українській історії. Президент Порошенко порівняв отримання Томосу з проголошенням незалежності України. 

Історична мить: Вселенський патріарх вручив Епіфанію Томос про автокефалію

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції