Порошенко відреагував на скасування Зеленським військового параду, а українці підписують петицію

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Порошенко відреагував на скасування Зеленським військового параду, а українці підписують петицію

ТСН.ua/Максим Іващенко

Президент заявив, що вивільнені 300 мільйонів гривень спрямують на премії усім військовим.

У вівторок, 9 липня, президент Володимир Зеленський заявив, що замість виділення грошей на проведення військового параду в Києві на День Незалежності України 300 млн грн спрямують на премії усім військовим. Думки в суспільстві традиційно розділилися на тих, хто підтримує цю ідею, і на тих, хто категорично проти.

"Воєнний парад – це не тільки час і подія, коли армія звітує перед народом. Про дистанцію, яку вона пройшла за рік з попереднього параду. Але це і подія, коли народ має можливість віддати шану і повагу своїй армії. На сьогодні армія і воїни є найбільш шановною і поважною інституцією, яка користується найбільшою довірою народу України. Я думаю, що позбавляти людей цього було б не дуже далекоглядно. Але президент Зеленський як Верховний Головнокомандувач Збройних сил України має повне право приймати рішення – проводити парад чи ні. Це залежить від пріоритетів пана Зеленського. В мене пріоритетом було державотворення – крім мови, крім віри, крім децентралізації, в пріоритеті була армія. Я вважав, що абсолютно необхідно забезпечувати розбудову армії", – зазначив колишній президент Петро Порошенко, якого цитує пресслужба його партії.

Водночас Порошенко сказав, що проведення параду коштувало значно менше грошей, бо найбільш затратні заходи були скасовані.

"Я навмисно всі дорогі задоволення скасував. В тому числі повітряний парад, де потрібно була велика кількість авіаційного пального. Форму, яку видавали на парад – видавали все одно, це передбачено в умовах забезпечення", – сказав Порошенко.

Експрезидент нагадав, що грошові премії до Дня Незалежності отримували і учасники параду, і бійці в зоні проведення бойових дій.

"Я повністю вітаю ініціативу, щоб підтримати грошовим забезпеченням нашу армію. Коли я був обраний президентом у 2014-му, то снайпер спецназу, мобілізований на лінії фронту, отримував грошове забезпечення 600 гривень на місяць. На сьогоднішній день той самий снайпер отримує забезпечення більше 29 тисяч гривень на місяць", – зазначив Порошенко.

Нардеп Олег Ляшко висловився за проведення військового параду.

"Володимире Зеленський, економте на своєму офісі, а не на Параді Незалежності!", - заявив політик.

Володимир Зеленський, економте на своєму офісі, а не на Параді Незалежності!

Опубліковано Олегом Ляшком Вівторок, 9 липня 2019 р.

"На переїзд президента в новий офіс 300 мільйонів гривень є. А парад для підтримання бойового духу Збройних Сил - дорого. Пріоритети шостого. Але мені чомусь здається, що ветерани проведуть парад на День Незалежності самі. Знайдуть можливість", - написав у Facebook нардеп, голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв.

На переїзд президента в новий офіс 300 мільйонів гривень є. А парад для підтримання бойового духу Збройних Сил - дорого....

Опубліковано Volodymyr Ariev Вівторок, 9 липня 2019 р.

Тим часом на сайті президента з'явилася електронна петиція. Її автор Дмитро Мотовілін просить главу держави таки провести військовий парад. Петицію підписали поки що пів сотні людей із необхідних 25 тисяч для розгляду прохання.

Параду до Дня Незалежності не буде - Зеленський

Параду до Дня Незалежності не буде - Зеленський

 

Наступна публікація