Порошенко відвів Раді час до вечора на ухвалення безвізових законів

Неухвалення документів - зачинить двері ЄС перед українцями.

Народні депутати України повинні сьогодні, 18 лютого, ухвалити законопроекти із так званого безвізового пакету.

Про це йдеться у зверненні президента України до Верховної Ради. 

"Вихід із парламентсько-урядової кризи потребує швидких і рішучих дій, але ця криза жодним чином не повинна перешкоджати європейській інтеграції України. Залишився буквально один-єдиний день, навіть лише вечір, для ухвалення останніх кількох законів, які відчиняють двері громадянам України для безвізових поїздок до країн Євросоюзу", - наголошує глава держави.

За його словами, наразі президентом зроблено все необхідне для швидкої формалізації рішення про безвізовий режим. "Цю формалізацію Єврокомісія почне буквально завтра, якщо сьогодні ви, українські парламентарі, ухвалите необхідні закони... Та от що насторожує, і навіть тривожить, так це бажання деяких депутатів і цілих комітетів "поліпшити" ці документи", - йдеться у заяві.

Порошенко також зазначив, що голосувати народні депутати мають саме в тій редакції, якої вимагає Європейський Союз. "Правила приєднання до престижного клубу країн з безвізовим режимом – це їхні правила, і до них нас ніхто не силує. Але є чіткий запит суспільства прийняти ці нововведення. Більшість з них стосуються так чи інакше питань боротьби з корупцією. І це насамперед наш український інтерес. Це нам потрібно в першу чергу, а не Євросоюзу", - переконує президент Порошенко.

Він також попередив Раду, що у разі сьогоднішнього неухвалення законів, запровадження безвізового режиму буде відкладене.

"Прошу вас, як давно радять нам європейці, грати за правилами Євросоюзу, а не гратися з правилами. У ці дні країна відзначає і річницю перемоги Революції Гідності, і роковини вбивства героїв Небесної сотні кривавим режимом. Слідство у цих справах зібрало доказову базу, і є юридичні підстави карати винних. Тому прошу вас саме сьогодні прийняти ще два закони. Один із них має відкрити шлях до заочного судочинства над організаторами жахливих нелюдських злочинів проти учасників Революції Гідності. Інший – повернути до бюджету награбоване організованим злочинним угрупуванням Януковича і використати цей ресурс на зміцнення обороноздатності країни", - констатував глава держави.

Нагадаємо, ухвалений Верховною Радою закон про електронне декларування доходів чиновників розчарував голову Представництва Євросоюзу в Україні Яна Томбінського. На його думку, документ не відповідає взятим антикорупційним зобов'язанням. "Потрібно вдатися до негайних дій, аби створити ефективну систему перевірки декларування статків і забезпечити спроможність виконання своїх обов'язків Національною агенцією із питання запобігання корупції, спрямованих на перешкоджання та викриття корупції", – йдеться у заяві посла.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: