Порошенко вимагає проведення засідання РНБО щодо анексованого Криму

Про це йдеться у його заяві щодо другої річниці початку спротиву російській окупації.

Президент України Петро Порошенко вимагає від Кабміну внести на розгляд Ради національної безпеки і оборони питання щодо тимчасового режиму спеціального митного захисту вздовж лінії адміністративного кордону Херсонської області та АРК, а також енергетичну стратегію щодо Криму.

Про це йдеться у його заяві щодо другої річниці початку спротиву російській окупації Криму, оприлюдненій на сайті президента.

Також для уточнення стратегії щодо реінтеграції Криму в Україну він доручив підготувати спеціальне засідання Ради нацбезпеки та оборони.

"Від Кабінету Міністрів очікую детального план-графіку захисту національних інтересів України в міжнародних судах, притягнення держави-агресора до відповідальності перед Україною як державою та українськими приватними компаніями", - зазначив він.

Крім того, Міністерству оборони та Генштабу Збройних Сил України наказано подати пропозиції щодо істотного посилення військових спроможностей України на Херсонщині та вздовж усього чорноморського узбережжя.

"Росія значно наростила військову присутність у регіоні, завершує перетворення півострова з квітучого міжнародного курорту на велику військову базу, яка створює загрозу, в тому числі і ядерну, не лише Україні, але й всім країнам Чорноморського регіону", - наголошує Порошенко.

"Очевидною є провідна роль Міністерства закордонних справ у забезпеченні політико-дипломатичних умов для повернення Криму, у підготовці вищезгаданих позовів і в збереженні режиму міжнародних санкцій проти Росії, які стали наслідком її агресії проти України в Криму та на Донбасі", - додав він.

ВідеоУ студії "Право на владу" обговорили питання повернення Криму

Нагадаємо, раніше Рада національної безпеки та оборони України розсекретила стенограму засідання від 28 лютого 2014 року щодо ситуації, яка склалася в державі наприкінці лютого – в березні 2014 року (питання анексії Автономної Республіки Крим). Зокрема, в стенограмі вказано, що під час анексії Криму наприкінці лютого 2014 року Росія на кордоні з Україною зосередила 38 тис. військовослужбовців із великим арсеналом важкої техніки, вертольотів і кораблів у Чорному морі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: