Порошенко виступив із терміновим зверненням через указ Путіна щодо ОРДЛО

Дата публікації
Перегляди
77к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Порошенко виступив із терміновим зверненням через указ Путіна щодо ОРДЛО

Фото: УНІАН

Він наголосив, що йдеться про крок до анексії Донбасу.

Чинний президент України Петро Порошенко виступив із терміновим зверненням через указ Путіна про спрощений порядок отримання російського громадянства для мешканців окупованого Донбасу.

Звернення глава держави оприлюднив на своїй сторінці у Facebook.

Він наголосив, що йдеться "фактично про підготовку Кремлем до наступного кроку агресії проти нашої держави – анексії українського Донбасу або створення російського анклаву в Україні". Порошенко назвав це черговим безпрецедентним втручанням Росії, брутальним порушенням суверенітету України та попранням зобов'язань у рамках Мінських угод.

Президент наголосив, що Росія порушує гуманітарне право, яке забороняє окупаційній владі змінювати громадянство мешканців окупованих територій.

"Російська Федерація знову перетнула червоні лінії та відверто і нахабно торпедує мирний процес на Донбасі. Проведення фейкових виборів у 2014 та 2018 роках, запровадження рубльової зони, експропріація українських підприємств, офіційне визнання документів, виданих незаконними органами – це далеко неповний перелік тих деструктивних кроків, що зробила російська сторона протягом останніх років", - сказав Порошенко у зверненні.

За його словами, мета Росії очевидна – обнулити Мінські домовленості, де чітко прописані її зобов’язання: припинити обстріли, вивести свої війська і озброєння, звільнити українських заручників, повернути Україні контроль над її державним кордоном. "Разом з Мінськими зобов’язаннями Москва розраховує позбутися санкцій", - вважає президент.

"Незаконна видача паспортів РФ за так званим південно-осетинським  та придністровським сценаріями - це  спроба виправдати та легітимізувати військову присутність Росії на  окупованій частині українського Донбасу", - додав глава держави.

Порошенко закликав міжнародних партнерів не допустити найгіршого сценарію, жорстко засудити деструктивні та злочинні дії російської влади, а також посилити режим міжнародних санкцій. 

"У цьому зв’язку доручив МЗС негайно ініціювати обговорення цього питання в рамках Ради Безпеки ООН, а також інших міжнародних форматах, зокрема в ОБСЄ та ЄС", - сказав президент.

Раніше президент Росії Володимир Путін своїм указом спростив процедуру надання російського громадянства жителям самопроголошених "ДНР" і "ЛНР". Україна вже надіслала звернення до Ради Безпеки ООН з цього приводу. У МЗС України закликали мешканців окупованих територій не приймати російські паспорти.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
77к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація