Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко внесе до Ради рішення про часткове розірвання Великої угоди з Росією

Йдеться, зокрема, про військове співробітництво.

Президент Петро Порошенко внесе на розгляд Верховної Ради одностороннє розірвання окремих положень Великого договору між Україною та Росією.

Про це він оголосив під час виступу на Київському безпековому форумі 12 квітня.

"Мною буде внесено на розгляд українського парламенту проекту закону про негайне одностороннє припинення дії окремих положень Договору про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та Росією в частині дії цього договору, яка не сумісна з національними інтересами держави та реалізації нашого українського права на самооборону. Така можливість дається нам міжнародним правом і вже ніхто не сперечається з тим, що через відмову Кремля припинити агресію проти України окремі статті базового договору стали одіозними анахронізмами", - сказав глава держави.

Йдеться, зокрема, про статті щодо стратегічного партнерства між Україною та РФ або положення про двосторонню співпрацю у сфері військового та військово-технічного співробітництва або співпраця з Росією щодо забезпечення державної безпеки України. 

"Чому не можна скасовувати цей Договір? Ми лише призупиняємо дію окремих статей. Є важливими для України положення, в яких сторони поважають територіальну цілісність, підтверджують непорушність кордонів. Відповідно до норм міжнародного права, ці положення Договору залишаються чинними незалежно від майбутнього анулювання Радою окремих положень", - наголосив Петро Порошенко.

ВідеоПрезидент України та прем'єр-міністр Британії обговорили посилення санкцій проти Росії

Порошенко поспілкувався з Терезою Мей телефоном. Під час розмови сторони засудили агресію Росії у Криму та на Донбасі і обговорили посилення санкцій у відповідь на неї. Президент України також запропонував Британії допомогу у розслідуванні справи отруєного розвідника Скрипаля.

Президент України та прем'єр-міністр Британії обговорили посилення санкцій проти Росії

Залиште свій коментар

Вибір редакції