Порошенко встав на коліна перед пам'ятником жертвам Волинської трагедії

Глава держави запалив лампадку біля монументу на знак вшанування пам'яті загиблих.

Президент Петро Порошенко разом із українською делегацією за участю представників Адміністрації президента України, посла України в Республіці Польща Андрія Дещиці та народного депутата України Надії Савченко поклав квіти до пам'ятника жертвам Волинської трагедії у Варшаві.

Глава держави запалив лампадку біля монументу на знак вшанування пам'яті загиблих. 

Пам'ятник у вигляді хреста з розп'яттям Ісуса Христа був установлений у липні 2013 року.

Нагадаємо, що раніше сенатор від "ПіС" та відомий польський історик Ян Жарин заявляв, що українці не стануть повноцінною нацією без усвідомлення того, що Волинська трагедія була геноцидом польського народу. Він вважає, що Україна не зможе інтегруватися в європейський культурний простір, якщо прославлятиме і шануватиме ОУН-УПА.

Як відомо, польський Сейм у 2013 році, до перемоги правоналаштованої ПіС на виборах, відмовився назвати Волинську трагедію "геноцидом" поляків. Формулювання "геноцид" підтримали лише 212 депутатів з 231 необхідних для його ухвалення. Тодішній міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський закликав "не загострювати" позицію в справі Волинської трагедії, нагадавши, що 5 років тому польський парламент вже визнавав ті події "етнічною чисткою". Він наголошував, що з цього часу насправді нічого не змінилося та звертав увагу, що "гостріше формулювання" негативно вплине на перспективи європейської інтеграції України.

Як відомо, в липні 1943 року на Волині внаслідок масштабних військових дій УПА та польської допоміжної поліції за різними підрахунками загинули десятки тисяч поляків та українців. Сотні тисяч стали біженцями.

ВідеоПорошенко зустрінеться з представниками країн НАТО на саміті у Польщі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: