Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко: Я гарантую захист священиків і вірян, які вийдуть з-під Москви

Він зауважив водночас, що держава прийме вибір тих, хто лишиться в РПЦ.

Держава поважатиме вибір тих, хто після Томосу вирішить залишитися в структурі Російської православної церкви.

Про це заявив президент України під час щорічного послання про внутрішнє і зовнішнє становище України перед парламентом.

"Я гарантую, що держава поважатиме вибір тих, хто залишиться в тій церковній структурі, яка зберігатиме єдність з Російською православною церквою. І називати її так само і буде - для того, щоб полегшити розуміння", - зазначив він.

Також Порошенко наголосив, що вірян та священиків, які вирішать вийти зі структури РПЦ, не варто залякувати, адже держава гарантує їхній захист.

"Але в той же час я гарантую, що держава захистить - не треба їх лякати - права тих священиків і вірян УПЦ Московського патріархату, які добровільно ухвалять рішення вийти з-під Москви для того, щоб разом з іншими православними творити єдину помісну православну українську церкву", - заявив глава держави.

Нагадаємо, 17 вересня екзархи Вселенського Патріархату архієпископ Даниїл Памфілійський та єпископ Іларіон Едмонтонський на зустрічі з президентом Петром Порошенком повідомили, що Українська православна церква перебуває на фінішній прямій до створення автокефалії.

ВідеоРосійська православна церква лякає розколом світового православ'я

Російська православна церква відреагувала на призначення Вселенським Патріархатом своїх представників - екзархів - у Києві на час підготовки до надання Українській церкві автокефалії. У Москві образилися, що це рішення Константинополь не узгодив із російським патріархом Кирилом. Тепер, сказано в офіційній заяві, єдність світового православ'я - під загрозою, і найближчим часом РПЦ "діятиме у відповідь". 

Російська православна церква лякає розколом світового православ'я

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції