Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко закликав БПП підтримати законопроект про реінтеграцію для запобігання ескалації на Донбасі

Президент звернувся до нардепів своєї фракції.

Президент Петро Порошенко закликав фракцію БПП у парламенті проголосувати за законопроект про реінтеграцію Донбасу.

Про це заявила представник президента у Раді Ірина Луценко після засідання фракції, повідомляє Укрінформ.

"Президент, який прийшов до нас (на засідання фракції) з сивим волоссям, бо кожна смерть лягла на його голову, ... закликав проголосувати за законопроект. Найголовніше - якщо ми не проголосуємо, розпочнеться дуже серйозна ескалація", - заявила вона.

Луценко закликала нардепів не ставитись безвідповідально до голосування, вона попросила їх "не кидати у вир війни країну, безвідповідально не натискаючи на зелену кнопку".

За її словами, у першому законопроекті є велика кількість механізмів, необхідних для внутрішньої реінтеграції, зокрема уряд вже підготував відповідний план. Документ є відображенням мирного, політико-дипломатичного шляху повернення окупованих територій, повідомляє Еспресо.TV.

"А цей другий закон - це єдина умова з Мінських угод, яку виставив і зміг домовитися (спецпредставник США Курт) Волкер з (помічником президента Росії) Сурковим про те, що принаймні продовжать на рік порядок місцевого самоврядування. Але, після перемовин з фракціями, ми додали ще зміни до 10 статті" - наголосила Луценко. 

Зміна полягає у тому, що буде висунута умова, що порядок буде подовжено на рік, однак він набуде чинності тоді, коли з Донбасу будуть виведені російські війська. 

Нагадаємо, 4 жовтня президентський законопроект щодо реінтеграції Донбасу було подано до парламенту. Зокрема, документом визначаються тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях. Проект закріплює пріоритетність виконання безпекових положень Мінських домовленостей. За фізичними та юридичними особами зберігається право власності та інші речові права на майно, у тому числі на нерухоме майно, включаючи земельні ділянки, що розташовані на тимчасово окупованих територіях.

Законопроект визначає, що Україна не несе відповідальності за протиправні дії Росії як держави-агресора, її збройних сил, інших військових формувань та окупаційної адміністрації на тимчасово окупованих територіях. 

Трохи згодом до Ради Порошенко подав другий законопроект по Донбасу, який дозволить ввести миротворчу місію ООН та зберегти міжнародні санкції. Документ пропонує тимчасово, на строк, що закінчується через один рік з дня набрання чинності Законом України "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей", запровадити особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. 

При цьому в "Опозиційному блоці" законопроект розкритикували. Юрій Бойко назвав його таким, що буде відокремлювати Донбас від України, тож політсила обіцяла голосувати проти документа. Також не підтримали законодавчу ініціативу представники Кремля. Своєю чергою Посольство США підтримало ініціативу про подовження дії особливого статусу окупованих територій.

У терористичних "ЛНР" та "ДНР" різко розкритикували поданий Порошенком на розгляд Ради  законопроект про реінтеграцію Донбасу і заявили, що ним Україна обирає війну.

ВідеоУ ВР оприлюднили зміст законопроекту про реінтеграцію Донбасу

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції