Порошенко закликав до посилення санкцій проти РФ через визнання "паспортів" ОРДЛО

Дата публікації
Порошенко закликав до посилення санкцій проти РФ через визнання "паспортів" ОРДЛО

Петро Порошенко / Сайт президента України

Глава держави вважає, що рішення Кремля є фактичною відмовою від Мінського процесу. 

Визнання фейкових документів "ЛНР" та "ДНР" Росією є фактичною відмовою від Мінських домовленостей і потребує посилення санкцій проти РФ.

Про це заявив президент України Петро Порошенко.

Під час зустрічі з Комісаром ЄС з питань гуманітарної допомоги та управління в кризових ситуаціях Хрістосом Стиліанідесом глава держави наголосив, що рішення РФ про визнання документів окупантів є цинічним.

"Ми зараз спостерігаємо постійні порушення Мінських угод. Ми бачимо не лише порушення режиму припинення вогню, а й абсолютно цинічне рішення щодо визнання фейкових документів фейкових республік", - наводить цитату Порошенка його прес-служба.

Він додав, що відповіддю на такі дії мають стати рішучі кроки та посилення санкцій проти РФ.

"З точки зору міжнародного права це вже є елементом визнання цих незаконних формувань і, де-факто, відмови від Мінського процесу, оскільки ці кроки є несумісними з імплементацією Мінських домовленостей. Вважаємо, що це надзвичайно тривожне явище і воно потребує рішучих дій аж до посилення санкцій", - додав президент України.

Стиліанідес, який щойно повернувся з прифронтового Майорська, чітко підкреслив, що ЄС продовжує повністю підтримувати Україну і докладати значних дипломатичних зусиль спрямованих на повне виконання Росією Мінських домовленостей.   

Нагадаємо, що 18 лютого, у другий день Мюнхенської безпекової конференції, на якій світові лідери закликали Росію до виконання Мінських домовленостей і деескалації конфлікту на Донбасі, прес-служба Кремля повідомила про підписання Володимиром Путіним указу про визнання так званих "паспортів" ОРДЛО.

Президент Петро Порошенко у відповідь заявив, що визнавши "паспорти" "ДНР" та "ЛНР", президент РФ Володимир Путін учергове підтвердив, що окупацією Донбасу керують не бойовики-сепаратисти, а безпосередньо Кремль.  

Росія визнала паспорти самопроголошених "ДНР" та "ЛНР"

Росія визнала паспорти самопроголошених "ДНР" та "ЛНР"

Наступна публікація