Порошенко закликав лідерів G7 не дати Москві шансів на продовження агресії в Україні

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Порошенко також пояснив нещодавнє рішення України щодо заборони доступу до російських соціальних мереж. 

Президент Петро Порошенко закликав лідерів "Великої Сімки" згадати історію, проявити мудрість і далекоглядність та не дати Москві жодних шансів на продовження своєї агресивної політики по відношенню до України.

Про це Порошенко написав у своїй колонці видання Politico, передає його прес-служба.

"Сьогодні лідери "Великої Сімки" збираються за одним столом, де говоритимуть про складні виклики нашому світовому порядку. Обраний для цієї зустрічі день не міг бути більш символічним для України", - йдеться у статті Петра Порошенка.

За словами президента, історія вчить нас, що умиротворення веде до ще більшої агресії і що, лише з позицій сили можна відстояти сталий мир і відновити безпеку і стабільність.

"Сьогодні "Велика Сімка" - клуб поважних держав та світових лідерів, з якого Росію видворено з ганьбою - має слушну нагоду для чіткої відповіді агресору. Кремлю не змити кров зі своїх рук та не уникнути відповідальності за крадіжку Криму та експорт війни на Донбас", - наголошує глава держави.

ВідеоЦе буде найскладніший саміт "Великої сімки" за останні роки, - президент Європейської ради

Український лідер додає: "Росія не зупинить свою кампанію агресії, доки не зупинимо її ми. Захід має продемонструвати відданість спільним діям та повстати спільним фронтом на захист цінностей і поваги до міжнародного права. Сьогодні, як і напередодні Другої світової війни, час не на нашому боці. За умов, коли список жертв агресії далі зростає, відкладати чи вдаватися до заспокійливих напівзаходів не просто недоречно, а загрозливо".

Президент також застерігає країни вільного світу щодо впливу "російської гібридної машини війни нового зразка", яка невпинно набирає обертів. "Її вплив тепер відчувають не лише в Україні. Щупальця Кремля намагаються взяти за горло і ключові столиці Об'єднаної Європи, і трансатлантичних союзників", - зазначає він.

Петро Порошенко пояснює також нещодавнє рішення України щодо заборони доступу до керованих з Кремля соціальних мереж: "На догоду гібридних атак Москви рекрутуються всі можливі впливи, передусім кіберпростір. А ті, хто насмілюються обрізати ці щупальця, отримують нову хвилю нападів. Саме так сталося в Україні цими днями, де ми обрізали вплив - призупинили доступ до адміністрованих з РФ соціальних мереж, а у відповідь з Москви прийшла масована скоординована кібератака, підтримана інформаційною пропагандою. На захист агентів Кремля в особі "В Контакті" чи "Однокласники" стали інформаційні війська Росії, з діями яких добре обізнані і в Парижі, і в Берліні, і за океаном".

ВідеоВідновлення довіри і відбудова стосунків: в Італії стартує саміт "Великої сімки"

"Якщо вільний світ серйозно зацікавлений в мирі та світовому порядку, слід пам'ятати, що відновлення нормальних відносин з Москвою пролягає через Київ. Росія повинна виконати Мінські домовленості, передусім в частині безпеки. Вона повинна повернути Крим Україні,  відновити територіальну цілісності нашої держави у міжнародно визнаних кордонах. Все інше - від лукавого", - підсумовує Президент України.

Нагадаємо, у п'ятницю, 26 травня, в Італії в місті Таорміна, що на Сицилії, почався саміт "Великої сімки". Цей захід став першим для 45-го американського президента Дональда Трампа. Варто зазначити, що місто перебуває на посиленому режимі охорони. Спокій учасників саміту забезпечують 10 тисяч бійців поліції та спецпідрозділів. саміт "Великої сімки" відбуватиметься протягом 26-27 травня.

Фотогалерея Перший день G7. Reuters оприлюднив фото з саміту "Великої сімки" на Сицилії (23 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції