Перейти до змісту
Порошенко закликав лідерів G7 не дати Москві шансів на продовження агресії в Україні

Порошенко також пояснив нещодавнє рішення України щодо заборони доступу до російських соціальних мереж. 

Президент Петро Порошенко закликав лідерів "Великої Сімки" згадати історію, проявити мудрість і далекоглядність та не дати Москві жодних шансів на продовження своєї агресивної політики по відношенню до України.

Про це Порошенко написав у своїй колонці видання Politico, передає його прес-служба.

"Сьогодні лідери "Великої Сімки" збираються за одним столом, де говоритимуть про складні виклики нашому світовому порядку. Обраний для цієї зустрічі день не міг бути більш символічним для України", - йдеться у статті Петра Порошенка.

За словами президента, історія вчить нас, що умиротворення веде до ще більшої агресії і що, лише з позицій сили можна відстояти сталий мир і відновити безпеку і стабільність.

"Сьогодні "Велика Сімка" - клуб поважних держав та світових лідерів, з якого Росію видворено з ганьбою - має слушну нагоду для чіткої відповіді агресору. Кремлю не змити кров зі своїх рук та не уникнути відповідальності за крадіжку Криму та експорт війни на Донбас", - наголошує глава держави.

Відео Це буде найскладніший саміт "Великої сімки" за останні роки, - президент Європейської ради

Український лідер додає: "Росія не зупинить свою кампанію агресії, доки не зупинимо її ми. Захід має продемонструвати відданість спільним діям та повстати спільним фронтом на захист цінностей і поваги до міжнародного права. Сьогодні, як і напередодні Другої світової війни, час не на нашому боці. За умов, коли список жертв агресії далі зростає, відкладати чи вдаватися до заспокійливих напівзаходів не просто недоречно, а загрозливо".

Президент також застерігає країни вільного світу щодо впливу "російської гібридної машини війни нового зразка", яка невпинно набирає обертів. "Її вплив тепер відчувають не лише в Україні. Щупальця Кремля намагаються взяти за горло і ключові столиці Об'єднаної Європи, і трансатлантичних союзників", - зазначає він.

Петро Порошенко пояснює також нещодавнє рішення України щодо заборони доступу до керованих з Кремля соціальних мереж: "На догоду гібридних атак Москви рекрутуються всі можливі впливи, передусім кіберпростір. А ті, хто насмілюються обрізати ці щупальця, отримують нову хвилю нападів. Саме так сталося в Україні цими днями, де ми обрізали вплив - призупинили доступ до адміністрованих з РФ соціальних мереж, а у відповідь з Москви прийшла масована скоординована кібератака, підтримана інформаційною пропагандою. На захист агентів Кремля в особі "В Контакті" чи "Однокласники" стали інформаційні війська Росії, з діями яких добре обізнані і в Парижі, і в Берліні, і за океаном".

Відео Відновлення довіри і відбудова стосунків: в Італії стартує саміт "Великої сімки"

"Якщо вільний світ серйозно зацікавлений в мирі та світовому порядку, слід пам'ятати, що відновлення нормальних відносин з Москвою пролягає через Київ. Росія повинна виконати Мінські домовленості, передусім в частині безпеки. Вона повинна повернути Крим Україні,  відновити територіальну цілісності нашої держави у міжнародно визнаних кордонах. Все інше - від лукавого", - підсумовує Президент України.

Нагадаємо, у п'ятницю, 26 травня, в Італії в місті Таорміна, що на Сицилії, почався саміт "Великої сімки". Цей захід став першим для 45-го американського президента Дональда Трампа. Варто зазначити, що місто перебуває на посиленому режимі охорони. Спокій учасників саміту забезпечують 10 тисяч бійців поліції та спецпідрозділів. саміт "Великої сімки" відбуватиметься протягом 26-27 травня.

Фотогалерея Перший день G7. Reuters оприлюднив фото з саміту "Великої сімки" на Сицилії (23 фото)

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин