Порошенко закликав патріарха Варфоломія допомогти із автокефалією УПЦ

Президент попросив допомогти православним українцям об'єднатися і врегулювати канонічний статус української церкви.

Дедалі більша кількість православних українців хочуть мати єдину помісну автокефальну церкву, яка буде євхаристійно й молитовно поєднану, але адміністративно незалежну від інших церковних юрисдикцій.

Про це заявив президент України Петро Порошенко під час заходів до Дня хрещення Київської Русі на Володимирській гірці, повідомили у його прес-службі.

"Вогник благодатного вогню ми отримали з Константинополя, звідки прибули до нас перші єпископи і священики. З Цар-города христова віра прийшла до Києва, на береги Дніпра, і вже саме звідси поширилася на інші східнослов'янські терени та сусідні народи. Константинопольська Церква для нас була, є й буде Церквою-матір'ю, до якої ми, її чада, зверталися і будемо звертатися по допомогу, - в тому числі у подоланні розділення, яке сьогодні болить православним українцям", - заявив Порошенко.

За словами президента, цього року завдяки багатолітнім трудам його всесвятості Варфоломія відбувся історичний Святий і Великий собор православної церкви, хоча його і намагалися зірвати деякі деструктивні сили.

"За цей рік як український президент я мав добру нагоду зустрітися з вселенським патріархом і твердо переконався, що його всесвятість молиться за Україну і думає над тим, як допомогти нам вирішити наші проблеми", - додав Порошенко.

Глава держави звернувся до присутнього на Володимирській гірці високоповажного представника архієпископа Телміського Іова із закликом переказати патріарху Варфоломію, що православна церква в Україні вкрай потребує невідкладної уваги з боку Вселенського Константинопольського престолу.

"Він єдиний, хто спроможний допомогти православним України об'єднатися і врегулювати канонічний статус української церкви в структурі світового православ'я. Ясно, що ми не будемо байдуже спостерігати за втручанням іншої держави в наші церковні справи, за її спробами використати в своїх інтересах почуття частини українських православних", - зазначив президент.

Нагадаємо, 16 червня Верховна Рада попросила Вселенського патріарха надати автокефалію православним України. Рішення ухвалено більшістю депутатів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: