Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко закликав Швецію не допустити газового шантажу Росії проти України та Євросоюзу

Український президент розповів, які небезпеки приховує "Північний потік-2".

Стокгольмський арбітраж щодо газопостачання гарантував енергетичну безпеку України та Європи.

Про це заявив президент України Петро Порошенко під час зустрічі з міністром оборони Королівства Швеція Петером Хултквістом, повідомили у прес-службі глави держави.

"Я вітаю рішення Стокгольмського арбітражу, який розставив всі крапки над "і". Підтвердив енергетичну незалежність нашої держави і зобов’язав РАО "Газпром" заплатити 4 млрд 600 млн доларів, гарантувавши енергетичну безпеку України і енергетичну безпеку Європи", - сказав він.

Також Порошенко прокоментував погрози Росії та "Газпрому", що пролунали після оприлюднення цього рішення суду, щодо припинення постачання газу до України і щодо того, що вони збираються не виконувати рішення суду щодо транзиту і погрожують розривом контракту, хоча це не передбачено документом.

"Це дає додаткові підстави, щоб продумати наскільки обґрунтованим з точки зору енергетичної безпеки Європи є проект "Північний потік-2", який монополізує постачання газу до ЄС з боку РФ і порушує принципи диверсифікації. Я дуже сподіваюсь, що країни північної Європи – Швеція, Фінляндія, Данія – відіграють дуже важливу роль для того, щоб не дати РФ використовувати інструменти газового шантажу проти ЄС і України", - наголосив український президент і подякував Швеції і Стокгольмському арбітражу за ухвалене рішення щодо енергетичної безпеки України і Євросоюзу.

Нагадаємо, "Газпром" розпочинає розірвання всіх раніше укладених з Україною контрактів. Йдеться як про контракт на поставку газу українським споживачам, так і про договір на транзит газу до Європи. Такий крок у "Газпромі" пояснили тим, що рішення Стокгольмського арбітражу порушило інтереси компанії. Своєю чергою, НАК "Нафтогаз" і польська нафтогазова компанія PGNiG підписали контракт на строкову поставку газу після заяви російського "Газпрому" про відмову від поставок блакитного палива до України. Щоденний обсяг складає понад 60 млн кубометрів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції