Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко закликав відкликати закон про держслужбу, який підтримує ЄС - ЗМІ

Європейці очікували на його ухвалення ще минулого року.

На закритому засіданні Національної ради реформ президент Петро Порошенко заявив про потребу відкликати з парламенту проект закону про державну службу, обґрунтувавши це неправдивим твердженням про претензії з боку ЄС.

Про це "Європейській правді" заявили відразу декілька учасників ради, а також підтвердили співрозмовники в структурах ЄС. Проект закону "Про держслужбу" був розроблений за фінансування ЄС; європейці очікували на його ухвалення ще минулого року.

ЄС додатково виділив 90 млн євро безповоротної допомоги на проведення цієї реформи. Та оскільки прогрес у даній сфері відсутній, зараз вивчається можливість перекинути їх на фінансування децентралізації.

"Президент сказав, що ЄС відкликав гроші, бо незадоволений текстом законопроекту... Гройсман сказав, що первинний текст закону був спотворений до невпізнання Кабміном і в нинішньому вигляді його приймати не можна", розповів одного з членів ради від громадськості Даніїл Пасько в своєму дописі у Facebook.

Проти закону виступили також представник президента в уряді Олександр Данилюк та глава Мінекономіки за президентською квотою Айварас Абромавічус.

У підсумку президент та його прибічники вирішили відмовитися від цього проекту, попри те що він вже пройшов перше читання у ВР.

"Гройсман запропонував створити нову робочу групу для розробки нового закону, що і вирішили робити за браком кращої альтернативи", - розповів Пасько.

Лідер об'єднання "Нова країна" та ще один член НРР Валерій Пекар у своєму дописі підтвердив інформацію.

Між тим, "Європейська правда" від декількох джерел в структурах ЄС отримала запевнення, що Євросоюз не висловлював заперечень щодо даної редакції законопроекту; навпаки – наполягає на його якнайшвидшому ухваленні. Більше того, через неухвалення цього закону Україна може втратити багатомільонне фінансування в рамках Контракту з розбудови держави. 

Тим часом, заступник глави адміністрації президента Дмитро Шимків після скандальногоо засідання зазначив, що ЄС не має заперечень щодо законопроекту. "Я мав розмову з представниками ЕС в Україні, які підтвердили свою позицію: закон про державну службу має бути ухвалений в цій чи іншій редакції. Немає негативної позиції ЕС чи непідтримки законопроекту про державну службу", - написав він у Facebook.

Нагадаємо, що раніше йшлося про те, що ЄС дасть гроші на підвищення зарплат українських держслужбовців

Вчера Нац Рада Реформ была посвящена реформам по борьбе с коррупцией. Сытник представил структуру Антикоррупционного б...

Posted by Dan Pasko on Saturday, September 19, 2015
 

11 засідання Національної ради реформ, що відбулося 18 вересня, було сфокусовано на антикорупційній реформі. Як завжди, ...

Posted by Валерій Пекар on Sunday, September 20, 2015

Залиште свій коментар

Вибір редакції