Порошенко закликав ядерні держави гарантувати безпеку неядерним

Президент згадав сумний досвід Будапештського меморандуму.

Ядерні держави мають запровадити ефективні гарантії для країн, що не володіють ядерним потенціалом.

Про це на Саміті з ядерної безпеки у Вашингтоні заявив президент України Петро Порошенко.

Глава української держави нагадав, що у 1994 році Україна добровільно відмовилася від третього в світі ядерного арсеналу. Але отримані в рамках Будапештського меморандуму гарантії не лише виявилися не ефективними, але й були порушені ядерною державою Росією.

"Ми маємо вирішити, як покращити гарантії безпеки з боку ядерних держав постійних членів Ради Безпеки ООН для тих країн, які не володіють ядерним арсеналом", - заявив Порошенко.

Український президент наголосив, що нині в окупованому Криму Росія розміщує елементи свого ядерного потенціалу, порушуючи режим нерозповсюдження зброї масового знищення.

Підсумки сьогоднішнього перебування Петра Порошенка в США

Петро Порошенко та Барак Обама таки переговорили тет-а-тет. Барак Обама підтвердив, що нові кредитні гарантії на мільярд доларів Київ отримує після того, як буде створений новий кабінет міністрів, орієнтований на реформи. "Нью-Йорк Таймс" виступила із різкою критикою стану справ в Україні. Сьогодні Порошенко бере участь у засіданні країн-учасниць саміту з ядерної безпеки, де робитиме коротку доповідь. Уже зустрівся з генсеком ООН Пан Гі Муном. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: