Порошенко запропонував створити робочу групу між Україною, Угорщиною та Словаччиною

Дата публікації
Перегляди
1988
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Порошенко запропонував створити робочу групу між Україною, Угорщиною та Словаччиною

Порошенко наголосив на важливості спільних підходів в енергетичній політиці для зміцнення регіональної та європейської енергетичної безпеки / Фото: president.gov.ua

Група працюватиме над зміцненням енергетичної безпеки.

Президент України Петро Порошенко телефоном поспілкувався з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном. Раніше повідомлялося, що Петро Порошенко домовився з президентом Словаччини про спільний контроль на кордоні.

Про це ТСН повідомили у прес-службі глави держави.

Петро Порошенко подякував Угорщині за підтримку та високо оцінив обговорення перспектив багатостороннього та двостороннього співробітництва з президентом Угорщини Яношем Адером, яке відбулось 16 листопада у Братиславі під час зустрічі президентів Вишеградської четвірки та України.

Глава держави запропонував запровадити спільний контроль на українсько-угорському кордоні для пожвавлення економічного співробітництва та протидії корупції.

Співрозмовники також обговорили актуальні питання енергетичного співробітництва, зокрема в сфері постачання газу. При цьому Петро Порошенко наголосив на важливості спільних підходів в енергетичній політиці для зміцнення регіональної та європейської енергетичної безпеки. Cпіврозмовники обговорили нові технічні можливості диверсифікації постачання газу завдяки запуску нового інтерконектора між Угорщиною та Словаччиною вже в кінці цього року.

Петро Порошенко запропонував створити робочу групу між Україною, Угорщиною та Словаччиною для використання нових технічних можливостей для зміцнення енергетичної безпеки у Європі.

Прем'єр-міністр Угорщини позитивно оцінив розвиток українсько-угорського діалогу на найвищому рівні та закликав до розвитку добросусідських відносин. Віктор Орбан запевнив, що Угорщина є надійним партнером України та повністю підтримує її суверенітет і територіальну цілісність, адже саме це, на його думку, є запорукою стабільності та добросусідських відносин. Співрозмовники домовились про регулярний діалог задля координації зусиль, що є важливим чинником для єдності Євросоюзу та його солідарності із Україною.

Петро Порошенко запросив Віктора Орбана відвідати Україну одразу після формування нового уряду.

Нагадаємо, що раніше Порошенко домігся від Словаччини гарантій реверсу газу в Україну

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1988
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація