Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко зареєстрував у Раді законопроект про гарантування вкладів фізосіб

Президент визначив законопроект як невідкладний.

Президент України Петро Порошенко вніс на розгляд Верховною Радою законопроект про внесення зміни до закону України "Про банки й банківську діяльність" щодо гарантування державою вкладів фізичних осіб.

Згідно з інформацією сайте ВР, відповідний законопроект зареєстровано сьогодні, 19 грудня, вранці. Президент визначив законопроект як невідкладний.

"Для посилення захисту вкладників "ПриватБанку" у якості невідкладного я подав до Верховної Ради законопроект, який надає додаткові гарантії вкладів громадян у цій установі. Вони будуть такі ж самі, як для "Ощадбанку" – як для банку, що на сто відсотків належить державі", - заявив Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

Зазначимо, таким чином українці можуть не перейматися через свої вклади, адже повертатимуть не 200 тисяч гривень, як гарантується державою за умови банкрутства банку, а повну суму вкладень.

Нагадаємо, ввечері 18 грудня уряд України схвалив рішення про націоналізацію "ПриватБанку". Передбачається, що держава в особі Міністерства фінансів України стане власником 100% акцій банку. Вона гарантує безперебійне функціонування цієї установи та збереження коштів його клієнтів.

"ПриватБанк" очолить колишній міністр фінансів та один із топ-менеджерів банку у 1990-х роках Олександр Шлапак.

"ПриватБанк" був заснований 1992 року. Вважається лідером банківського ринку України. За даними дослідження GFK Ukraine за третій квартал 2016 року, з фінустановою співпрацюють 51,4% українців – фізосіб старше 16 років. Основним банком вважають 42,6% користувачів банківських послуг – фізосіб, що більше, ніж у наступних 23 банках разом взятих у рейтингу українських банків.

Із "Приватбанком" співпрацюють 56,1% від усіх юридичних осіб в Україні, а 33,5% вважають своїм основним банком. Водночас 69,7% фізосіб-підприємців також співпрацюють із цією фінустановою, а 62,3% вважають своїм основним банком.

У "ПриватБанку" пояснили, чому погодилися на націоналізацію.

Залиште свій коментар

Вибір редакції