Порошенко затвердив Доктрину інформбезпеки для боротьби з пропагандою РФ

Дата публікації
Порошенко затвердив Доктрину інформбезпеки для боротьби з пропагандою РФ

Сайт президента України

Документ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України Петро Порошенко підписав Указ, яким увів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони "Про Доктрину інформаційної безпеки України" та затвердив її.

Документ набирає чинності з дня його опублікування, передає прес-служба глави держави.

Як зазначається у документі, необхідність прийняття Доктрини зумовлена виникненням загроз національній безпеці в інформаційній сфері, а також потребою визначення інноваційних підходів до формування системи захисту та розвитку інформаційного простору в умовах глобалізації і вільного обігу інформації.

"Метою Доктрини є уточнення засад формування та реалізації державної інформаційної політики, насамперед щодо протидії руйнівному інформаційному впливу Російської Федерації в умовах розв'язаної нею гібридної війни", - йдеться у повідомленні.

Для реалізації Доктрини РНБО має здійснювати координацію діяльності органів виконавчої влади щодо забезпечення національної безпеки в інформаційній сфері.

Окрім того зазначається, що Кабмін забезпечуватиме здійснення інформаційної політики держави, фінансування програм, пов'язаних з інформбезпекою, спрямовуватиме і координуватиме роботу міністерств, інших органів виконавчої влади у цій сфері.

Російське МЗС створило проект, де публікують "фейкові" новини про Росію зі світових авторитетних видань

Російське МЗС створило проект, де публікують "фейкові" новини про Росію зі світових авторитетних видань

"На Міністерство інформаційної політики України покладаються організація та забезпечення моніторингу засобів масової інформації та загальнодоступних ресурсів вітчизняного сегмента мережі Інтернет з метою виявлення інформації, поширення якої заборонено в Україні. Мінінформполітики також здійснюватиме моніторинг загроз національним інтересам і національній безпеці в інформаційній сфері", - зауважили у прес-служба Порошенка.

Крім того, Міністерство інформполітики має сприяти Міністерству закордонних справ України у донесенні та представленні офіційної позиції України у іноземних засобах масової інформації.

Доктриною також покладається низка завдань на Міністерство закордонних справ, Міністерство оборони, Службу безпеки України, Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації, розвідувальні органи, Національний інститут стратегічних досліджень.

"Участь у забезпеченні захисту українського інформаційного простору від пропагандистської аудіовізуальної та друкованої продукції держави-агресора; розробці пріоритетів і стимулів розвитку українського кіно, телевізійного контенту, книгодрукування, зокрема щодо висвітлення героїчного спротиву Українського народу російській агресії також братимуть Міністерство культури України, Державне агентство України з питань кіно, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, Державний комітет телебачення і радіомовлення України відповідно до їх компетенції", - підсумували у прес-служба глави держави. 

Нагадаємо, раніше російські пропагандисти оконфузилися під час висвітлення теми вбивства ватажка терористичного угрупування "Сомалі" Михайла Толстих, відомого за прізвиськом Гіві. Так, в ефірі російського каналу "Россия 24" ведучий заявив про те, замовниками вбивства терориста називають "двох представників українського істеблішменту", вказавши, що це "Зорян і Шкіряк". Вочевидь, він мав на увазі радника глави МВС Зоряна Шкіряка і "розділив" його ім'я та прізвище на дві особи. 

Наступна публікація