Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко затвердив новий військово-адміністративний поділ території України

Документ базується на новій Воєнній доктрині, де РФ - ворог номер один. 

Президент України Петро Порошенко указом затвердив новий військово-адміністративний поділ території України. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Військово-адміністративний поділ встановлює територіально-географічні межі відповідальності органів управління ЗСУ за виконання військово-адміністративних функцій у сфері оборони на суші, у повітряному та морському просторі з урахуванням тимчасово окупованої проросійськими бойовиками території.

Необхідність змін поділу зумовлена положеннями Воєнної доктрини України. Зокрема, у ній передбачені механізми реагування на актуальні загрози воєнній безпеці держави, зокрема з боку РФ, а також структурними змінами у системі управління ЗСУ, та інше.

Сухопутна територія України поділяється на чотири військово-сухопутні зони та окремий військово-сухопутний район, які є районом відповідальності оперативних командувань "Північ", "Південь", "Захід" і "Схід". Повітряний простір України поділяється на три військово-повітряні зони та окремий військово-повітряний район, за який відповідатимуть командування "Захід", "Південь" та "Центр".

Морський простір з урахуванням правового статусу тимчасово окупованих територій внутрішніх морських вод і територіального моря України навколо Кримського півострова та окремого району Донецької області поділяється на "Чорноморську" та "Азовську" військово-морські зони відповідальності Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Своїм указом президент фактично увів у дію рішення РНБО від 27 січня 2016 року.

Як повідомлялося раніше, у вересні 2015 року українська влада нарешті визнала, що Росія – ворог номер один. Справді історичний документ – нову військову доктрину – затвердив президент України Петро Порошенко. І там словосполучення "російська агресія" та Російська Федерація зустрічаються аж 39 разів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції