Порошенко затвердив заборону пропаганди георгіївської стрічки

Документ набуде чинності на наступний день після публікації. 

Сьогодні, 12 червня, президент України Петро Порошенко підписав закон про заборону виготовлення і пропаганди георгіївської стрічки.

Про це повідомляє прес-служба українського гаранта.

Вказаний закон доповнює Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею і встановлює відповідальність за виготовлення та пропаганду георгіївської стрічки.

Так, публічне використання, демонстрація або носіння "колорадської" стрічки чи її зображення загрожують штрафом від 50 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 2550 грн). Також буде конфіскована сама стрічка чи її зображення.

"Такі ж дії вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, а також виготовлення або поширення георгіївської стрічки чи її зображення тягнуть за собою накладення штрафу від 150 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 2550 грн до 5100 грн) або адміністративний арешт на строк до 15 діб та з конфіскацією георгіївської стрічки або предметів, що містять її зображення, у всіх випадках", - йдеться у тексті.

Варто відзначити, що набирає чинності закон на наступний день після його публікації в офіційній пресі.

Як повідомлялося раніше, 16 травня, під час засідання Верховної Ради народні обранці ухвалили рішення про заборону виготовлення та пропаганди георгіївської стрічки.

За документом, пропагандою георгіївської  стрічки є публічне використання, демонстрація, носіння, а також поширення георгіївської  чи її зображення.  До цього входить показ  стрічки під час масових заходів, зображення на плакатах, наліпках, листівках, носіння на одязі, речах, кріплення на автомобілях, використання в сучасних творах мистецтва, використання ЗМІ та інше.

ВідеоВ Україні заборонили георгіївські стрічки

Залиште свій коментар