Ціни на іноземні ліки в України мають бути не вищими, ніж у ЄС та США – Порошенко

Президент України доручив уряду ретельно перевірити ціни на медпрепарати.

Президент Петро Порошенко заявив, що скасування додаткової реєстрації для іноземних ліків має за мету зниження цін на ці медичні препарати в Україні, та доручив уряду перевірити його ефективність.

Про це повідомляють на сайті президента.

Таке скасування стосується тих препаратів, які пройшли реєстрацію у ЄС та країнах "Великої сімки". "Це рішучий крок, щоб подолати корупцію, в тому числі у фармакології, подолати бюрократію", – наголосив Порошенко на заході з нагоди Дня медичного працівника.

Глава держави наголосив на необхідності невідкладної реформи у медичній системі та заявив про перші важливі кроки у цьому питанні, такі як ліквідація додаткової реєстрації на іноземні медикаменти.

ВідеоУкраїнці діляться страшними історіями з хештегом #вимагаю_медреформу

"Доручаю уряду ретельно перевірити ефективність застосування скасування необхідності додаткової реєстрації для найкращих іноземних препаратів, і ціни", – сказав Порошенко. За його словами, уряд має надавати пояснення людям у випадку розбіжності українських та європейських цін.

Порошенко повідомив, що бюджет цього року передбачає кошти на забезпечення безкоштовними ліками певних категорій населення. "Зроблено це не лише за рахунок державного бюджету України, а і внаслідок ефективної взаємодії з нашими іноземними партнерами – для цього були залучені іноземні кошти", – зауважив він.

Президент наголосив, що ці кроки – лише початок. Влада рішуче налаштована продовжувати медичну реформу.

Нагадаємо, 8 червня Рада ухвалила законопроект щодо запуску медичної реформи в Україні. Документ має на меті застосувати в Україні найкращі зразки світової практики надання медичної допомоги.

Залиште свій коментар