Порошенко звернувся до команди Зеленського стосовно закону про мову

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Чинний президент закликав новобраного дотримуватися закону.

Президент України Петро Порошенко закликав нову владу дотримуватися ухваленого закону про українську мову.

Про це йдеться на сайті президента, з посиланням на слова президента під час церемонії закриття ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Порошенко зазначив, що закон підтримує державний статус української мови, забезпечує конституційне право громадян України говорити рідною мовою і чути її в публічному просторі. Він порадив новій владі вивчити та підтримати його.

"Сподіваюся, що і нова влада, уважно вивчивши текст закону, підтримає і його дух, і його букву", – сказав він.

Президент України також наголосив, що закон ніяк не применшує права іншомовних громадян: "Закон є лише стимулюючим та мотивуючим. Він розроблявся, обговорювався та ухвалювався за обставин, коли країна-агресор зробила гуманітарну політику одним з ключових елементів своєї російської експансії. А отже питання не лише в тому чи іншому способі комунікації. Питання в українських змістах. А вони можуть бути найкраще донесені саме українською мовою".

Як повідомлялося, парламент України ухвалив законопроект про українську мову. Рішення підтримали 278 народних депутатів. Очікується, що після підписання документу президентом буде створено Інститут уповноваженого із захисту державної мови. Відповідальність за порушення норм закону також передбачена. Втім автори документи запевняють, що всі страшилки про мовний закон, - це неправда. За ґрати нікого не саджатимуть, штрафи відклали на три роки. Передбачили безкоштовні курси української для дорослих. Найбільш пильним око закону про мову буде до посадовців та публічної сфери. 

Ухвалений закон під час засідання Верховної Ради підписав голова парламенту Андрій Парубій, а згодом і чинний президент України Петро Порошенко.

Новообраний президент Володимир Зеленський, своєю чергою, вже пообіцяв переглянути ухвалений закон про українську мову на дотримання Конституції та відповідності інтересів усіх громадян України.

ВідеоПрезидент Порошенко урочисто підписав закон про мову

За свідків на підписання закону запросили активістів, письменників та акторів. Законом про функціонування української як державної мови передбачено, що кожен громадянин України зобов'язаний нею володіти. Говорити українською на службі зобов'язані керівники держави, депутати, судді, прокурори, службовці Нацбанку, офіцери у війську, педагоги та медики.  

Президент Порошенко урочисто підписав закон про мову

Залиште свій коментар

Вибір редакції