Перейти до змісту
Порошенко звільнив голову комісії, яка затверджує комунальні тарифи

Порошенко звільнив голову комісії, яка затверджує комунальні тарифи

Перед призначенням на цю посаду Вовк працював у компанії Roshen.

Дмитро Вовк – більше не голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Відповідний указ про його звільнення підписав президент України Петро Порошенко, ідеться на сайті глави держави.

"Відповідно до пункту 3 розділу IV "Прикінцеві та перехідні положення" закону України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг", пункту 3 статті 1 указу президента України від 23 березня 2017 року № 78 "Про затвердження плану ротації голови та членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" постановляю: звільнити Вовка Дмитра Володимировича з посади голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг", - говориться в указі від 26 травня.

Вовк був призначений на посаду виконувача обов'язків голови НКРЕКП наприкінці грудня 2014 року. Від червня 2015-го вступив в повноваження глави регулятора, пише "Економічна правда". До призначення на цю посаду він не мав досвіду роботи в сфері енергетики.

Протягом 2009-2013 років Вовк працював в інвесткомпанії ICU (однією зі співвласниць якої раніше була нинішня вже екс-голова Нацбанку Валерія Гонтарева), яка консультувала угоди бізнесу президента Петра Порошенка.

Від березня 2013 року до грудня 2014 року Вовк працював у Москві в корпорації Roshen, яка належить президенту.

За час каденції Вовка була ухвалена скандально відома формула "Роттердам+", яка, як вважають експерти, генерує надприбуток для теплової генерації, зокрема, компанії ДТЕК Ріната Ахметова. На сьогодні впровадження формули "Роттердам+" є предметом розслідування НАБУ.

Також комісія під керівництвом Вовка реалізувала план підвищення тарифів на електроенергію для населення, і при цьому також підвищувала тарифи для промисловості, що не дало можливості побороти перехресне субсидування на ринку електроенергії.

За час керівництва Вовка, НКРЕКП намагалася ввести абонплату за газ, а також ухвалила рішення про введення стимулювального тарифоутворення для обленерго, яке встановлює норми прибутковості на старі та нові активи в розмірі 12,5%.

НКРЕКП здійснює державне регулювання діяльності суб'єктів природних монополій в електроенергетиці, теплопостачанні, нафтогазовому комплексі, централізованому водопостачанні та водовідведенні, переробці та захороненні побутових відходів, а також забезпечує проведення цінової й тарифної політики в цих сферах.

Відео Як живе голова НКРЕ, поки українці платять за комуналку шалені гроші

Представники парламенту, уряду та президента, а також експерти розглядають заявки на посаду голови Нацкомісіії по регулюванню енергетики - НКРЕ. Той, кому вони віддадуть головне крісло - визначатиме ціну у ваших платіжках за комуналку. Серед інших робити це, напевно, мріє і найскандальніший кандидат - Дмитро Вовк. Дійсний очільник НКРЕ, що за 3,5 року на цій посаді відзначився введенням, мабуть, найкорупційнішого тарифу - "Роттердам +".

Як живе голова НКРЕ, поки українці платять за комуналку шалені гроші

 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин