Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенку сподобався "урок компромісу" від Великої Британії та ЄС

Президент прокоментував складні переговори у Брюсселі.

Президент України Петро Порошенко схвально оцінює домовленості, досягнуті між Євросоюзом та Великою Британією про нові умови членства останньої. Про це голова держави повідомив у мікроблозі.

"Обнадійливі новини з Брюсселя. Угода про новий формат відносин Британія-ЄС - урок культури компромісу заради спільного майбутнього", - написав Порошенко.

Водночас президент згадав і про Мінські домовленості, які також покликані задля компромісного рішення щодо Донбасу. Порошенко провів переговори із віце-президентом США Джо Байденом.

"У телефонній розмові з Джозефом Байденом скоординували дії щодо подальшого тиску на Росію для імплементації Мінських домовленостей", – повідомив президент.

Надвечір 19 лютого стало відомо, що в результаті тривалих переговорів між Євросоюзом та Великою Британією досягнуто домовленостей. 

Як відомо, прем'єр-міністр Великої Британії Девід Камерон закликав до широких реформ ЄС, про які мають оголосити ще напередодні планованого британського референдуму щодо виходу країни з Євросоюзу, котрий може відбутися вже в червні. Лідери ЄС сподіваються досягти домовленості, щоб уникнути цього сценарію.

За неофіційною інформацією, однією з перешкод є позиція Греції, яка погрожує заблокувати будь-яку угоду з Британією, якщо всі країни ЄС не пообіцяють залишити свої кордони відкритими для біженців, що прямують далі до Європи через грецьку територію з Туреччини.

Минула ніч у Брюсселі була безсонною. Лідери 27 країн шукали варіантів, як уберегти ЄС від виходу з нього Великої Британії. "Для мене зрозуміло одне: це саміт об'єднання або розпаду. Немає сумнівів", - заявив перед початком переговорів голова Європейської ради Дональд Туск.

Пізніше він повідомив про певний прогрес у напружених переговорах. Однак зауважив, що для успішного їх завершення потрібно ще багато попрацювати.

Залиште свій коментар

Вибір редакції