Позбувшись посади глави МВС, ексміністр не втратив політичного впливу.
У четвер, 15 липня, у Верховній Раді не дочекалися появи уже колишнього міністра внутрішніх справ Арсена Авакова під час голосування за його відставку. Місце Авакова в урядовій ложі залишалося порожнім, коли народні депутати звільняли його з посади. Як прощалися з міністром і якою буде подальша доля цього впливового політика, йдеться в сюжеті ТСН.16:45.
Не підтримали відставку Авакова у парламенті представники двох фракцій - ОПЗЖ та Батьківщини. Кажуть, Юлія Тимошенко має давні приязні стосунки з екс-міністром.
“Слуги народу” дружно натиснули зелені кнопки, водночас чимала частина президентської фракції проводила відсутнього в залі Авакова оплесками після того, як голова ВР Дмитро Разумков попросив подякувати міністрові за роботу.
Голова президентської партії Олександр Корнієнко припускає, що згодом Аваков може отримати нову посаду у владі. Також десь у силовому блоці. “Арсен Борисович в команді України, це патріотична людина. Чим би він не займався, він був в команді, яка за Україну. Зараз це наша команда, тому Арсен Борисович буде далі в цій команді”, - зауважив він в коментарі журналістам.
Втративши посаду, ексміністр внутрішніх справ аж ніяк не втратив своєї політичної ваги.
За сім з половиною років, упродовж яких він очолював МВС, Арсен Аваков запам'ятався дієвим опором російській агресії, ставши одним з офіційно оголошених ворогів кремлівського режиму. До його заслуг зараховують також звільнення українського нацгвардійця Віталія Марківа, якого в Італії несправедливо засудили за вбивство на Донбасі італійського журналіста. Аваков здійснив реформу патрульної поліції, проте далі реформування МВС не зрушило.
Натомість у нього летіли критичні стріли за всі безчинства правоохоронців. Найбільше репутації Авакова зашкодила справа про вбивство Шеремета, де поліція вперто намагалась довести причетність до теракту трьох ветеранів та волонтерів, попри очевидні нестиковки у доказах. І все ж, як кажуть в кулуарах Ради, навряд, чи цей факт став причиною політичного розлучення Зеленського з Аваковим, Радше, очільник силового відомства змушений був піти, оскільки почав заважати президентському оточенню.