Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Портнова перевіряють на причетність до анексії Криму та злочинів проти Євромайдану

Наразі триває перевірка за кількома напрямами.

Колишнього першого заступника глави адміністрації екс-президента Януковича Андрія Портнова перевіряють на причетність до анексії Криму та до злочинів проти Євромайдану.

Про те, що Портнов міг бути причетним до захоплення півострова росіянами, стало відомо з опублікованих сайтом "Цензор.НЕТ" телефонних розмов радника президента РФ Сергія Глазьєва. У розмовах Глазьєв зазначає, що проект постанови Верховної Ради Криму під час початку російської окупації в 2014 році готував тодішній заступник глави Адміністрації Президента Андрій Портнов. Глазьєв пояснює співрозмовнику, голос якого схожий на так званого "голову державної ради Республіки Крим" Володимира Константинова, що потрібно ухвалити цей документ, "щоб було зрозуміло, що не вся Україна прям-таки хоче підписувати угоду про асоціацію з Євросоюзом".

Заступник прокурора АРК Олександр Удовиченко пояснив в ефірі "Громадського радіо", що ці плівки є матеріалами кримінального провадження, яке розслідується іншим підрозділом прокуратури – не прокуратурою АР Криму. Однак, за його словами, ця інформація потрапила у поле зору прокуратури АР Криму, і наразі відомство здійснює процесуальні дії, направлені на те, щоб підтвердити чи спростувати цю інформацію.

Крім того напередодні у інтерв'ю на каналі ZIK очільник департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк розповів, що Портнова перевіряють на причетність до злочинів проти Євромайдану.

"Зараз триває перевірка стосовно інформації, яка була в ЗМІ щодо контролю Адміністрації Президента і зокрема тих підрозділів, які очолював Портнов, над судами. Тобто це і надання вказівок судам на арешт майданівців, на переслідування автомайданівців", – зазначив Горбатюк.

Подробиць перевірки він не повідомив, оскільки ще немає оголошеної підозри і матеріали справи розголошувати неможна.

Портнов вже прокоментував на своїй сторінці у Facebook інформацію про перевірки ГПУ по двох напрямках. Щодо протидії протестним акціям Портнов заявив, що "сам все визнає", а от підготовку документу щодо Криму спростовує.

"Я ніколи не готував ніяких документів проти своєї країни, ні з ким подібне не обговорював і не взаємодіяв", - написав екс-чиновник адміністрації Януковича.

Як відомо, Андрій Портнов нині живе у Відні, де отримав посвідку на проживання. Крім того допомагає консультаціями головреду видання "Страна.ua" Ігорю Гужві, який також втік до Австрії та намагається там отримати політичний притулок. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції