Порушення договору з США: РФ таємно розгорнула нові крилаті ракети - NYT

Дата публікації
Порушення договору з США: РФ таємно розгорнула нові крилаті ракети - NYT

kremlin.ru

Американські чиновники вважають, що це ракети SSC-X-8.

РФ таємно розгорнула нові крилаті ракети, порушивши россійсько-американський договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності.

Про це пише The New York Times з посиланням на джерела в адміністрації президента США.

Джерела стверджують, що тепер у Росії є два дивізіони заборонених договором крилатих ракет. Один з них, як і раніше, знаходиться на випробувальному полігоні Капустін Яр в Астраханській області, інший, за словами високопоставленого співрозмовника газети, у грудні 2016 року був переведений на іншу військову базу. Американські чиновники вважають, що це ракети SSC-X-8.

У кожному дивізіоні, за словами джерел, чотири мобільні пускові установки і великий запас ракет. Пускова установка при цьому нагадує установку для ракетних комплексів "Іскандер", які можна договором.

Нагадаємо, що адміністрація колишнього президента США Барака Обами наполягала на неприпустимості тестування ракети, проте Росія продовжила розгортання повністю автоматизованої бойової системи.

У 2014 році адміністрація Обами звинувачувала Росію в порушенні договору у зв'язку з випробуванням балістичної ракети середньої дальності класу "земля-земля". У Москві звинувачення називали голослівними.

Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності був підписаний президентом СРСР Михайлом Горбачовим і президентом США Рональдом Рейганом у 1987 році. Сторони зобов'язалися не виробляти, не випробувати і не розгортати крилаті, а також балістичні ракети наземного базування середньої (від 1000 до 5500 кілометрів) і меншою (від 500 до 1000 кілометрів) дальності.

Нагадаємо, що раніше стали відомі подробиці першого телефонної розмови Дональда Трампа і Володимира Путіна. У ході бесіди президент США розкритикував договір про ядерне роззброєння, назвавши його вигідним тільки Росії.

Про це пише Reuters з посиланням на два джерела в адміністрації президента і колишнього американського чиновника, знайомого з вмістом телефонної розмови.

Джерела розповіли, що, коли під час розмови Путін підняв питання про можливе продовження договору від 2010 року, відомого як СНО-3, Трамп зробив паузу і звернувся до своїх помічників з питанням, що це взагалі за договір. У підсумку Трамп заявив Путіну, що договір був однією з невдалих угод, укладених адміністрацією Барака Обами.

Наступна публікація