Посли G7 закликали Україну негайно ухвалити пенсійну реформу

Вони наголосили на відповідальності усіх нардепів за схвалення та впровадження цих змін.

Посли "Великої сімки" висловилися на підтримку пенсійної реформи в Україні та закликали Раду ухвалити її без затримок.

Про це йдеться у відповідній заяві.

"Ми, посли "Великої сімки", хотіли б висловити нашу рішучу підтримку плану пенсійної реформи, запропонованого українським урядом, і ми закликаємо Раду ухвалити без затримок відповідне законодавство на своєму пленарному засіданні наступного тижня", - наголошено у заяві.

Посли зауважили, що наразі пенсіонери становлять понад чверть населення України, тим часом середній розмір пенсій є надзвичайно низьким. При цьому витрати на пенсії в Україні є одними з найвищих в Європі (11% ВВП).

У G7 кажуть, що це свідчить про необхідність швидко ухвалити пенсійну реформу.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд та Світовий банк висловили свою підтримку урядовому законопроекту щодо реформування пенсійної системи, який розробили у Мінсоцполітики. Раніше повідомлялося, що через чотири місяці, від 1 жовтня, уряд запланував провести в Україні осучаснення пенсій, зокрема, і їхнє підвищення.

Якщо реформа відбудеться, то майже 6 мільйонів пенсіонерів отримуватимуть щомісяця на тисячу гривень більше. Новий закон також розширить перелік професій із правом пільгового виходу на пенсію. А пенсіонери, які працюють, не платитимуть зайвих податків.

Глава уряду запевнив, що проект реформи вже узгоджено з роботодавцями і профспілками. "Ще раз заслухаємо саму реформу. Заслухаємо думки парламентарів для того, щоб ухвалити, я вважаю, цю фундаментальну, історичну реформу в інтересах українських пенсіонерів і працюючих громадян. З 1 жовтня це буде нова пенсійна система, пенсії у людей будуть підвищені", - пообіцяв Гройсман. 

ВідеоУряд направив до ВР проект пенсійної реформи

Залиште свій коментар