Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Посли України і РФ поїдуть до білоруського МЗС через затримання бойовиків "Вагнера"

Посли України і РФ поїдуть до білоруського МЗС через затримання бойовиків "Вагнера"

Із 32 затриманих бойовиків 14 перебували раніше на Донбасі.

МЗС Білорусі у зв'язку із затриманням у Мінську бойовиків російської ПВК "Вагнера", частина з яких були помічені на Донбасі, має намір запросити послів України і РФ для роз'яснення і обговорення питань щодо інциденту.

Про це заявив державний секретарь Ради безпеки Білорусі Андрій Равков, передає БелТА.

Равков назвав ситуацію із затриманням російських бойовиків "дуже неприємним фактом", який РФ не підтверджує.

"Уже зараз, за ​​наявною інформацією за результатами опитувань цих людей, близько 14 осіб - це ті, які проходили за програмою обліку людей, були зафіксовані в Донбасі. Тому запрошується і посол України з цього питання", - сказав держсекретар Радбезу Білорусі.

У результаті інциденту Державний прикордонний комітет країни також посилить оперативне прикриття на кордоні, зокрема з Росією.

"У рамках вивчення обстановки, виявлення осіб, які перетинають державний кордон, зокрема на зеленому кордон... Ці сили будуть суттєво посилені", - додав Равков.

Нагадаємо, у ніч проти 29 липня під Мінськом затримали 32 бойовиків російської приватної військової компанії "Вагнера", яку називають підконтрольною Кремлю. ПВК нібито мала намір дестабілізувати ситуацію в країні. 

РосЗМІ повідомило згодом, що щонайменше четверо затриманих осіб є українцями та нібито брали участь у бойових діях на Донбасі. Колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін запропонував затриманих бойовиків "Вагнера", у разі підтвердження їхньої участі у бойових діях на окупованому Донбасі, передати Україні, для подальшого обміну на українських політв'язнів.  

Російський теророрист Захар Прилєпін підтвердив, що серед затриманих у Білорусі бойовиків ПВК "Вагнера" є  найманці, які воювали з ним на Донбасі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції