Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Посол Дещиця повідомив про суд над Мазуром і запити Росії на затримання українців

На засідання прибуде генеральний консул України у Любліні.

Українські дипломати наполягатимуть під час судового засідання у справі про затримання українського військового Ігоря Мазура на взятті на поруки та звільненні з-під варти.

Про це у Facebook повідомив посол України у Польщі Андрій Дещиця.

За його даними, суд має відбутися найближчими днями. На засідання прибуде генеральний консул України у Любліні. Там обиратимуть міру запобіжного заходу. "Будемо звертатися до суду із проханням взяти Ігоря на поруки і звільнити з-під варти. Розгорнулися акції в підтримку Ігоря в польських ЗМІ, соціальних мережах та серед польського політикуму", - зазначив дипломат.

Дещиця повідомив, що запити РФ на затримання громадян України не є поодинокими у Польщі. Так, лише упродовж останніх двох років зафіксовано до десяти таких випадків, але поки ці справи лише в стадії вивчення та розгляду, тому польська сторона жодного нашого бійця Росії не передала.

Наразі Мазуру надається вся необхідна допомога, в тому числі юридична. Посольство України в Польщі перебуває у контакті з МЗС республіки, сеймом, Офісом Омбудсмена, активістами і громадськими діячами. "Інформуємо дружину Ігоря про стан справи і підтримуємо її та родину", - наголосив Дещиця.

Нагадаємо, на прикордонному пункті Дорогуск за запитом Російської Федерації затримали Ігоря Мазура, співробітника секретаріату уповноваженого ВРУ з прав людини, заступника голови УНА-УНСО та ветерана АТО. 

Причина - участь у складі збройного формування у бойових зіткненнях з федеральними силами на території Чечні. "Внаслідок цього загинули і були важко травмовані декілька російських військовослужбовців. У зв’язку з наведеним фактом, МВС України негайно привернуло увагу Генерального секретаріату Інтерполу про чергову спробу Російської Федерації неправомірно використати канали та інструменти Інтерполу для політично вмотивованих переслідувань громадян України", - зазначив міністр Арсен Аваков. 

Затримання поляками Мазура викликало хвилю негативної реакції у соцмережах. 

Відео Ветерана російсько-української війни Ігоря Мазура на вимогу РФ затримали у Польщі

Ігор Мазур на позивний "Тополя" був заступником 131 окремого розвідбатальйону. Нині він працює в секретаріаті уповноваженого ВР з прав людини. До Польщі їхав на запрошення віце-спікерки польського сейму Беати Мазурек. На пропускному пункті Дорогуск його затримали, бо з’ясувалося, що Інтерпол оголосив його у міжнародний розшук на запит російського слідчого комітету.  

Ветерана російсько-української війни Ігоря Мазура на вимогу РФ затримали у Польщі

Залиште свій коментар

Вибір редакції