Посол України просить Британію вжити всіх заходів, щоб зупинити ганебну діяльність Грема Філліпса

Нещодавно псевдожурналіст дозволив собі хамську поведінку щодо українця, визволеного з полону.

Посол України у Великій Британії Наталія Галібаренко написала відкритого листа, в якому звертає увагу британської сторони на "провокаційну і ганебну поведінку" підданого Об'єднаного Королівства - журналіста Грема Філліпса, який наразі проживає на окупованій Росією частині України.

Документ оприлюднило Міністерство закордонних справ України.

Вона нагадує, що Грем Філліпс після його появи на сході України в 2014-2015 роках на боці проросійських терористів був депортований в липні 2014 року з України, а в березні 2016 року - з Латвії, знову облаштувався в нашій країні - наразі в окупованому Криму.

"Він продовжує там огидно поводитися і дозволяти собі відкриті публічні образи щодо громадян України і військовослужбовців, які захищають Україну", - наголосила Галібаренко.

"Цей самоназваний журналіст намагався зірвати звільнення з російського полону громадян України. Говорячи огидно до одного з обмінюваних українських в'язнів - цивільного некомбатанта, важко пораненого міною, осліплого, покаліченого і поміщеного до в'язниці більш ніж на рік проросійськими терористами, пан Філліпс вдавався до хамської поведінки й образ з приводу інвалідності цієї особи. Така поведінка є ганебною і принизливою", - заявила посол.

Також вона зауважила, що, приїхавши до Криму через Росію, Філліпс прямо порушив закони України щодо процедури в'їзду на окуповані території. У травні 2014 року він був затриманий силами безпеки України на підставі підтримки проросійських терористів в Луганській та Донецькій областях України і, на прохання британської сторони, був випущений в липні 2014 року і висланий з території України. Йому було заборонено в'їзд до України протягом трьох років на підставі загрози національній безпеці.

"Україна поважає ризиковану роботі незалежних військових журналістів в Україні, які транслюють правду, але ми ніколи не будемо терпіти жодних псевдожурналістів, які підривають нашу національну безпеку, відкрито проголошують расову дискримінацію і ненависть, висловлюють підтримку терористичних методів і роблять провокації з єдиною метою поширення насильства", - наголосила Галібаренко.

Вона попросила британську сторону вжити всіх можливих заходів, в тому числі щодо його проїзних документів, щоб зупинити пропагандистську роботу Філліпса для російської окупаційної влади в Україні і для нього, щоб покинути країну назавжди.

"Його дії є ганебними й огидними, і не роблять нічого доброго для іміджу Великої Британії як сильного і послідовного прихильника України в протидії російській агресії. Своїми діями Філліпс завдає збитків високим стандартам британської журналістики", - наголосила дипломат.

Грем Філліпс провокував українських вболівальників у Франції питаннями про "карателів" на Донбасі

Скандально відомий журналіст Russia Today перед матчем між збірними України та Німеччини підходив до українських фанатів і питав їх, чи підтримують вони карателів, які вбивають мирних жителів на Донбасі. Більшість українців на питання пропагандиста реагували стримано, відповідаючи йому піснею про Путіна та викриваючи брехню пропагандиста.

 

Нещодавно, під час обміну відомий пропагандист Грем Філліпс почав ображати Жемчугова, який через підрив на розтяжці залишився без очей і рук. Провокатор вигукував недоречні слова з нахабною посмішкою та знімав реакцію українців на відео. Жемчугов гідно відповідав на закиди негідника, наголошуючи, що він перебуває на своїй землі, де народився і виріс. Уже в швидкій йому стало зле. Чоловік зізнався, що Філіпс таки змусив його розхвилюватися.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: