Посол України просить Британію вжити всіх заходів, щоб зупинити ганебну діяльність Грема Філліпса

Нещодавно псевдожурналіст дозволив собі хамську поведінку щодо українця, визволеного з полону.

Посол України у Великій Британії Наталія Галібаренко написала відкритого листа, в якому звертає увагу британської сторони на "провокаційну і ганебну поведінку" підданого Об'єднаного Королівства - журналіста Грема Філліпса, який наразі проживає на окупованій Росією частині України.

Документ оприлюднило Міністерство закордонних справ України.

Вона нагадує, що Грем Філліпс після його появи на сході України в 2014-2015 роках на боці проросійських терористів був депортований в липні 2014 року з України, а в березні 2016 року - з Латвії, знову облаштувався в нашій країні - наразі в окупованому Криму.

"Він продовжує там огидно поводитися і дозволяти собі відкриті публічні образи щодо громадян України і військовослужбовців, які захищають Україну", - наголосила Галібаренко.

"Цей самоназваний журналіст намагався зірвати звільнення з російського полону громадян України. Говорячи огидно до одного з обмінюваних українських в'язнів - цивільного некомбатанта, важко пораненого міною, осліплого, покаліченого і поміщеного до в'язниці більш ніж на рік проросійськими терористами, пан Філліпс вдавався до хамської поведінки й образ з приводу інвалідності цієї особи. Така поведінка є ганебною і принизливою", - заявила посол.

Також вона зауважила, що, приїхавши до Криму через Росію, Філліпс прямо порушив закони України щодо процедури в'їзду на окуповані території. У травні 2014 року він був затриманий силами безпеки України на підставі підтримки проросійських терористів в Луганській та Донецькій областях України і, на прохання британської сторони, був випущений в липні 2014 року і висланий з території України. Йому було заборонено в'їзд до України протягом трьох років на підставі загрози національній безпеці.

"Україна поважає ризиковану роботі незалежних військових журналістів в Україні, які транслюють правду, але ми ніколи не будемо терпіти жодних псевдожурналістів, які підривають нашу національну безпеку, відкрито проголошують расову дискримінацію і ненависть, висловлюють підтримку терористичних методів і роблять провокації з єдиною метою поширення насильства", - наголосила Галібаренко.

Вона попросила британську сторону вжити всіх можливих заходів, в тому числі щодо його проїзних документів, щоб зупинити пропагандистську роботу Філліпса для російської окупаційної влади в Україні і для нього, щоб покинути країну назавжди.

"Його дії є ганебними й огидними, і не роблять нічого доброго для іміджу Великої Британії як сильного і послідовного прихильника України в протидії російській агресії. Своїми діями Філліпс завдає збитків високим стандартам британської журналістики", - наголосила дипломат.

ВідеоГрем Філліпс провокував українських вболівальників у Франції питаннями про "карателів" на Донбасі

Нещодавно, під час обміну відомий пропагандист Грем Філліпс почав ображати Жемчугова, який через підрив на розтяжці залишився без очей і рук. Провокатор вигукував недоречні слова з нахабною посмішкою та знімав реакцію українців на відео. Жемчугов гідно відповідав на закиди негідника, наголошуючи, що він перебуває на своїй землі, де народився і виріс. Уже в швидкій йому стало зле. Чоловік зізнався, що Філіпс таки змусив його розхвилюватися.

Залиште свій коментар

Наступна публікація