Посол України зустрівся з генпрокуроркою і очільницею МЗС Боснії через ікону, яку дарували Лаврову

Посол України зустрівся з генпрокуроркою і очільницею МЗС Боснії через ікону, яку дарували Лаврову

Фото: Василь Кирилич/Twitter

Кирилич обговорив можливість повернення ікони до України.

Посол України в Хорватії та Боснії та Герцеговині Василь Кирилич обговорив із очільницею МЗС Боснії і Герцеговини Бісерою Туркович можливість доступу українських експертів до православної ікони, викраденої з Луганська, та її повернення до України. Також дипломат зустрівся із головною прокуроркою Боснії та Герцеговини через скандальну справу.

Про це Василь Кирилич 28 січня написав у своєму Twitter.

"З міністеркою закордонних справ Боснії і Герцеговини Б.Туркович говорили про повернення ікони Україні. Сподіваюся на швидке визначення дати приїзду українських експертів до Сараєва та на сприяння в доступі до української ікони", - зазначив український посол.

Крім того, Василь Кирилич мав розмову із головною прокуроркою Боснії та Герцеговини Горданою Тадич щодо взаємодії обох країн у справі ікони.

"Головна прокурорка запевнила, що в цій справі проведено велику кількість слідчих дій", - додав Кирилич.

Нагадаємо, під час візиту Лаврова до Сараєва Додік подарував йому 300-річну українську ікону з Луганська. На її звороті є печатка Українського Народного комітету культури 1920 року. Невідомо, як ця ікона потрапила до Боснії.

Раніше президент Республіки Сербської заявляв, що поверне ікону, викрадену в Луганську, але не Україні, а її попереднім власникам з міста Баня-Лука. Згодом Мілорад Додік заявив, що віддасть Україні ікону, якщо Київ доведе, що шукав її раніше.

Своєю чергою в МЗС України зазначили, що не сприймають ультиматумів Додіка.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
235
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація