Посольство України направило Польщі ноту через образливі написи на консульстві у Ряшеві

Посольство України направило Польщі ноту через образливі написи на консульстві у Ряшеві

Фото: УНІАН

У дипломатичному відомстві закликали польське МЗС взяти під охорону українські консульські установи.

Посольство України в Польщі направило дипломатичну ноту польському МЗС через написи на будівлі українського консульства в Ряшеві.

Про це заявив посол України в Польщі Андрій Дещиця, пише "Укрінформ".

"Посольство України в Польщі направило ноту до МЗС Польщі з проханням провести відповідне розслідування і надати належну охорону нашим консульським установам на території Польщі. Крім цього, у мене була розмова з цього приводу із заступником глави МЗС Польщі Бартошом Ціхоцьким", - повідомив Дещиця.

За його словами, правоохоронні органи розпочали слідство, щойно отримали інформацію про виявлення образливих написів.

"Вони мають записи з відеокамер, і сподіваємося, що це допоможе швидко встановити зловмисників", - додав Дещиця.

Окремо посол наголосив, що інцидент у Ряшеві "вписується у тенденцію, яка спостерігається упродовж останніх двох років".

"Спочатку були провокації проти українських місць пам'яті в Польщі, потім - польських місць пам'яті в Україні, а згодом почалися провокації проти дипломатичних установ. Зараз важливо знайти і покарати зловмисників, аби можна було запобігти подібним інцидентам в майбутньому", - резюмував дипломат.

Нагадаємо, вандали нанесли написи червоною фарбою на будівлю почесного консульства України у місті Ряшів. Невідомі написали на будинку консульства польською мовою: "Україна - ОУН-УПА", "Waffen SS Galitzien", біля герба України намалювали шибеницю і напис Raus (з німецької "геть" – Ред.), свастику і напис російською "нет".

Повʼязані теми:

Наступна публікація