Посольство України в США долучилося до вимог прибрати з Amazon символіку "ДНР"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Що більшим буде розголос, то більше шансів на потрібний результат.

На торгівлі терористичною символікою спіймали торгівельну онлайн-платформу Amazon. Формально закону це не порушує, адже це найбільша компанія світу, яка дозволяє купляти через інтернет буквально все, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Книжки, одяг, техніка, аксесуари, що б ви не вигадали – знайдете це на Amazon. Чого ви там не знайдете – це німецької свастики чи символіки угруповання ІДІЛ, бо продаж одіозних символів чи терористичних організацій заборонений. Однак українські користувачі з подивом знайшли на сайті прапори, наліпки і одяг з брендом самопроголошених "ДНР" і "ЛНР". Організувати спротив проактивних користувачів заходилася виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

ВідеоAmazon спіймали на торгівлі терористичною символікою

На торгівельній онлайн-платформі Amazon є товари самопроголошених республік "ДНР" та "ЛНР". Формально закону це не порушує. І Amazon - не єдиний сайт, куди гібридні методи Кремля вже закинули "ДНРівські" значки, чашки чи панчохи. Це сіра зона, що з нею можна вдіяти - у сюжеті ТСН.

Amazon спіймали на торгівлі терористичною символікою

Amazon схожий на орендаря будинку, який заселяє в квартири кого завгодно – себто допомагає будь-яким охочим продавцям виставляти товар на своїй сторінці. Вимога користувачів, які дописують власникові Amazon, найбагатшій людині світу мультимільярдерові Джефу Безосу – розібратися з такими непорядними орендаторами на правах власника оселі. Листи, які його служба підтримки розсилає тим, хто дописує, приблизно однакові: "Ми дякуємо вам за зворотній зв’язок і направили запит до відповідного внутрішнього департаменту. Приємного вам дня".

800 доларів на місяць – саме стільки Маргарита Кремнева в середньому витрачає на Amazon. Вона приїхала до Америки з Києва, другий рік навчається в Дартмуті. І не думає, що Джеф Безос чи технічна підтримка Amazon відреагують на поодинокі обурення чи запити журналістів. Бойкот їй видається реалістичнішим. "Або вони почнуть втрачати гроші з цього, або вони почнуть погану репутацію з цього мати. Я не знаю, чи ми здатні зробити достатньо велику хвилю для того, щоб це для них стало проблемою, але я вважаю, що маю спробувати", - каже студентка.

Фотогалерея Amazon відкрив приголомшливий сферичний офіс: люди працюватимуть серед "лісу" (16 фото)

Посольство України в Сполучених Штатах теж пише Джефу Безосу листа з поясненням необхідності прибрати сумнівний товар із продажу. Раніше група євродепутатів зверталася до власника Amazon з вимогою прибрати з сайту мерчандайз з символікою Радянського союзу. Такі самі радянські і російські гібридні символи можна знайти на кожному великому сайті, скажімо eBay чи AliExpress. Але успішний кейс є: не так давно американська мережа Walmart зняла з продажу футболки з радянською символікою після скарг депутатів з країн Балтії. Чим завершиться історія з Amazon відтак залежить лише від гучності розголосу.

Кореспондент ТСН Яна Слєсарчук

Залиште свій коментар

Вибір редакції