Повернення Донбасу та візит Гризлова. Головні тези виступу Порошенка

Глава держави говорив про конфлікт на Донбасі, впровадження реформ та анексований Крим. 

Сьогодні, 14 січня, у Києві відбулася велика прес-конференція президента України Петра Порошенка

Під час неї глава держави говорив про підсумки роботи у 2015 році, зокрема, створення передумов для економічного зростання, та перспективи та головні завдання у 2016. ТСН.ua зібрав головні тези виступу українського президента. 

Петро Порошенко, прес-конференція, президент України
Reuters
Порошенко назвав повернення Донбасу головним завданням

Повернення контролю над Донбасом

Порошенко заявив, що першочерговим завданням у цьому році для нього є повернення контролю над окупованими територіями Донбасу.

"Забезпечення миру та повернення України на Донбас. В 2016 році має відбутися поновлення українського суверенітету над окупованими територіями у Донецьких та Луганських областях", - сказав глава держави.

Боротьба за анексований Крим

Він додав, що анексований Росією півострів залишається першим пріоритетом України. За словами Порошенка, він хоче ініціювати створення міжнародний механізм з деокупації півострова.

"На моє глибоке переконання, оптимальним варіантом для започаткування такого механізму, я розглядаю Женевський формат за участю наших партнерів з Європейського союзу, США і можливо, країн-підписантів Будапештського меморандуму", - наголосив український лідер.

Петро Порошенко, прес-конференція, президент України
Reuters
Порошенко пропонує нові формати перемовин із міжнародними партнерами

Скасування візового режиму із ЄС

Порошенко пообіцяв, що він особисто найближчим часом ініціює кілька законопроектів, які пришвидшать скасування віз для українців. В тому числі, щодо скасування скандальної поправки до бюджету, яка стосується відкладення декларування всіх активів в електронному вигляді.

"Протягом найближчих днів я подам останній пакет законопроектів, що наближують безвізовий режим. В тому числі йдеться про повернення норми про електронний документооборот", - заявив він.

Візит Гризлова та позиція України на переговорах контактної групи

Також під час спілкування із журналістами Порошенко вперше прокоментував візит російського представника тристоронньої контактної групи Бориса Гризлова до Києва і підтвердив, що проводив зустріч із ним, та іншими членами групи.

"Я наголошую на тому, що я зустрічатимуся будь з ким, аби повернути додому українських героїв – Савченко, Сенцова… Забезпечити режим повної тиші, аби забезпечити припинення обстрілів українських позицій", - сказав Порошенко.

Український лідер додав, що неухильно утримуватиметься ухвалених у Мінську домовленостей та вимагатиме виконання всіх пунктів угоди.

"Україна вимагає чіткого визначення дат, коли і що ми робимо. Ключовим елементом є повернення державного контролю за кордном країни", - сказав він.

Петро Порошенко, прес-конференція, президент України
Reuters
Порошенко наполягає на виконанні Мінських угод

Умови припинення енергоблокади Криму

Порошенко заявив про те, що готовий до повернення енергопостачання в окупований Крим, якщо в угоді буде вказано, що він український.

"Моя позиція є чіткою і прозорою. У Криму живуть українці. І ми все робимо для того, аби не ускладнювати їх життя. Але для укладання договору на постачання електроенергії… В договорі має міститися: "постачання електроенергії в АРК, Україна", - наголосив президент.

Він додав, що в Україні не було іншої альтернативи і ухвалене рішення було узгоджене із міжнародними партнерами.

Антиросійські санкції

Порошенко наголосив, що санкції проти Росії діятимуть доти, доки не будуть виконані всі пункти Мінських домовленостей.

"Наша позиція наступна: є частина санкцій, яка прив'язана до Криму, а є – яка до Донбасу. Жодних санкцій знято з РФ не буде, поки не будуть виконані усі пункти Мінських домовленостей.. Починаючи з виведення військ та відновлення контролю за кордоном…", - сказав український лідер

Петро Порошенко, прес-конференція, президент України
Reuters
Санкції посилять, якщо ситуація на Донбасі загостриться, вважає Порошенко

Залиште свій коментар