Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Повернення окупованих територій Донбасу обговорять на великому форумі – Разумков

Українська сторона не погодиться на символічний суверенітет над Донбасом.

Наприкінці жовтня в Маріуполі на Донеччині відбудеться великий форум, де представлять ініціативи щодо стратегії та обговорять шляхи повернення окупованих територій Донбасу. У заході візьмуть участь політики, громадськість, іноземні експерти.

Про це в ефірі ICTV сказав голова Верховної Ради Дмитро Разумков.

Там же обговорять законопроєкт про особливий статус Донбасу, адже дія нинішнього закону завершується наприкінці року й потрібно ухвалити новий документ, враховуючи, зокрема, й майбутні домовленості під час зустрічі "нормандської четвірки" – лідерів України, Росії, Німеччини та Франції.

Разумков зазначив, що за роки війни втрачено багато часу в багатьох напрямках – зокрема, економічному, гуманітарному. Тож нині "цей процес буде важчим, ніж раніше". Голова парламенту додав, що "протягом всіх років війни ми не побачили сталої стратегії" щодо тимчасово окупованих територій Донбасу.

Водночас Разумков наголосив, що українська сторона не погодиться на символічний суверенітет над Донбасом для врегулювання ситуації на окупованих нині територіях.

"Червоні лінії Росії в питанні врегулювання конфлікту на Донбасі були ще до того, як ми прийшли у парламент. Ми нічого не змінювали ні у своєму сприйнятті світу, ні у своєму сприйнятті Батьківщини. Я думаю, не може бути символічного суверенітету в суверенній державі Україна", - заявив Разумков.

Відео Президент Зеленський у своєму зверненні пояснив дії щодо Донбасу

Президент України Володимир Зеленський звернувся до українців і пояснив останні дії влади щодо вирішення конфлікту на Донбасі. Зокрема, він пояснив, що означає "страшилка" останніх тижнів - "формула Штайнмаєра".  

Президент Зеленський у своєму зверненні пояснив дії щодо Донбасу

Нагадаємо, 1 жовтня учасники Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з урегулювання на Донбасі погодили так звану "формулу Штайнмаєра", яка була запропонована у 2015 році тодішнім главою МЗС Німеччини, нинішнім президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром.

Президент України Володимир Зеленський скликав терміновий брифінг, на якому пояснив, що тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, відомий, як закон про особливий статус Донбасу, почне діяти на постійній основі за умови, коли на цій території відбудуться місцеві вибори, проведені згідно з Конституцією та законодавством України. Ще однією умовою є публікація звіту ОБСЄ, що вибори відбулися за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів.

Увечері 1 та 2 жовтня у Києві та великих містах відбулися акції протесту. Вони мали на меті висловити незгоду з імплементацією "формули Штайнмаєра". Детальніше про те, що таке "формула Штайнмаєра" та як на її погодження відреагували в Україні та світі читайте за посиланням.

Залиште свій коментар

Вибір редакції