Повернення Росії до ПАРЄ: МЗС України відкликає посла у Раді Європи для консультацій

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Там також зазначили, що відповідне рішення було ухвалене що до президентських виборів в Україні.

Міністерство закордонних справ України відкликало посла з Ради Європи для консультацій через рішення про повернення російської делегації до ПАРЄ.

Про це у своїй колонці на "Європейській правді" пише міністр закордонних справ Павло Клімкін.

"Набагато складніше, власне, з Радою Європи. Це наш юридичний і людський обов’язок – брати участь у її механізмах захисту прав людини. Хоч арсенал цих механізмів далеко не ідеальний, але важливий. У всьому іншому РЄ втратила нашу довіру і відновити її буде надзвичайно складно. З лідера зусиль для захисту прав людини організація перетворилась на простого менеджера, причому такого собі. Тому відкликаємо нашого посла при Раді Європи для консультацій. Стратегія зрозуміла, тактика теж, але доточимо разом", - заявив він.

За словами очільника МЗС, рішення про повернення Росії була формально ухвалене ще до президентських виборів в Україні, а тому у цьому не варто звинувачувати чинного президента Володимира Зеленського або колишнього – Порошенка. Окрім цього, Клімкін вважає, що повернення РФ до ПАРЄ – це, імовірніше, символічний крок.

"Проблема аж зовсім не у самому факті повернення російської делегації до ПАРЄ – це швидше символіка. Дуже неприємна, але символіка. Реальна проблема у тому, що це поштовх до створення нової нормальності у відносинах з РФ", - підкреслив він.

Також міністр закордонних справ вважає, що такі дії ще "відгукнуться" усій Європі.

"Особливо прикро, що все це сталося за французького головування в РЄ. Бути країною-засновником Нормандського формату і розгортати червону доріжку перед російськими депутатами без виконання РФ жодних з висунутих умов – це, вибачте за мою французьку, повний mauvais ton. Просто тотальний когнітивний дисонанс, який ще відгукнеться всій Європі", - наголосив Клімкін.

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи вночі проти 25 червня підтримала резолюцію, яка змінює санкційний механізм. У цьому ж документі запрошують Росію повернутися до роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу. 118 делегатів проголосували за, 62 - проти, ще 10 утрималися. Перед цим ПАРЄ відхилила понад 200 поправок, які підготувала українська делегація задля блокування повернення російської делегації до цієї організації.

Зазначимо, у ПАРЄ проголосували за зняття обмежень щодо делегації РФ, які були запроваджені у квітні 2014 року. Рішення про повернення до ПАРЄ дозволить Росії провести до асамблеї щонайменше чотирьох санкційних депутатів. Вони зможуть обійти обмеження, запроваджені проти них в ЄС через агресію Росії на сході України.

ВідеоРосійська делегація подала заявку на поновлення своїх повноважень у ПАРЄ

З самого початку засідання тривали спроби поставити під сумнів наявність підстав для повернення Росіян. Із такою пропозицією, наприклад, виступила делегат від Грузії і знайшла необхідну підтримку в залі. Спроби зачепитися за юридичні та процесуальні колізії тривають.  

Російська делегація подала заявку на поновлення своїх повноважень у ПАРЄ

Залиште свій коментар

Вибір редакції