"Повернули право голосу делегації з Мордору". Реакція українських політиків і урядовців на рішення ПАРЄ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Також політики пропонують призупинити участь української делегації в Асамблеї та скликати загальнонаціональні збори.

Парламентська асамблея Ради Європи у ніч проти 25 червня підтримала резолюцію, яка змінює санкційний механізм та запрошує Росію повернутися до роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу. 

ТСН.ua зібрав реакцію українських політиків та урядовців на таке рішення.

Зокрема, п’ятий президент України Петро Порошенко назвав його "серйозним дипломатичним ударом".

"Рішення ПАРЄ, яке запускає механізм повернення Російської делегації, сприймаю як потужний виклик Україні. Це перший серйозний дипломатичний удар, який отримала Україна за останні п‘ять років. Раніше ми таких ударів не пропускали. Але тепер удар завдано не тільки по Україні, а по фундаментальних європейських цінностях, коли між цінностями і ціною була вибрана ціна. Найближчим часом я задію усі свої зовнішньополітичні зв‘язки, аби вірус всепрощення Росії за анексію Криму та окупацію Донбасу не розповсюдився далі", - написав він на своїй сторінці у Facebook.

Рішення Парламентської Асамблеї Ради Європи, яке запускає механізм повернення Російської делегації, сприймаю як потужний...

Опубликовано Петро Порошенко Понедельник, 24 июня 2019 г.

Очільник українського уряду, прем’єр-міністр Володимир Гройсман вважає, що повернення російської делегації до ПАРЄ – це "реванш агресора і повна зневага до норм міжнародного права".

"Десятки тисяч смертей і сотні тисяч поламаних життів на Донбасі, незаконна анексія Криму - це не можна забути задля тимчасових домовленостей. Компромісу бути не може", - наголосив він.

Повернення російської делегації до #ПАРЄ – це реванш агресора і повна зневага до норм міжнародного права. Десятки тисяч...

Опубликовано Volodymyr Groysman Понедельник, 24 июня 2019 г.

Так само розкритикував рішення ПАРЄ його попередник, експрем’єр-міністр Арсеній Яценюк, назвавши його "ганебним".

"Якщо Кремль безкарно повертається, то цінності залишають цей форум. Дякую всій українській делегації за боротьбу. Єдність і відданість наших парламентаріїв заслуговують найвищих оцінок. ПАРЄ - скомпрометована. Розгортається найгірший сценарій втрати авторитету асамблеї", - зазначив він.

До того ж Яценюк запропонував призупинити діяльність української делегації у ПАРЄ.

"Закликаю всіх наших союзників та однодумців також розглянути такий варіант реакції на цю загальноєвропейську ганьбу. Подвійні стандарти призводять до трагедій. Європо, згадай свою історію. Капітуляція перед агресором веде до катастрофи", - додав він.

Рішення Парламентської Асамблеї Ради Європи, яке дозволяє повернути делегацію Росії, - ганебне. Якщо Кремль безкарно...

Опубликовано Арсеній Яценюк Понедельник, 24 июня 2019 г.

Своєю чергою віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе вважає, що своїм рішенням ПАРЄ "відкрила скриню Пандори".

"Заради грошового внеску Росії, під прикриттям боротьби за право простих росіян звертатися до ЄСПЛ, рішення якого ерефія і так не виконує, повернули право голосу делегації з Мордору. Тепер, як і в РБООН, на сесіях ПАРЄ, зможе звучати брехня і маніпуляція російських пропагандистів, дедалі глибше роз'їдаючи критичне мислення і здоровий глузд, глибше руйнуючи засади демократії і прав людини", - заявила вона.

Також Климпуш-Цинцадзе зауважила, що рішення ПАРЄ не є приводом здаватися і зупиняти боротьбу.

"Правда мусить перемагати, хоч битва стає дедалі жорсткішою. Попереду ще складніша робота, тому важливо, щоб Україна лише зміцнювала і себе, і мала таке ж потужне, досвідчене, патріотичне представництво в усіх асамблеях і надалі", - запевнила вона.

#ПАРЄ відкрила скриню Пандори - заради грошового внеску Росії, під прикриттям боротьби за право простих росіян...

Опубликовано Ivanna Klympush-Tsintsadze Понедельник, 24 июня 2019 г.

Водночас глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає, що засуджувальної реакції лише з боку українського політикуму недостатньо.

"Слід всьому світові продемонструвати рішучість української політичної нації в протидії російській агресії і відновленні територіальної цілісності України, включно з Кримом. Відповідно, громадянське суспільство могло б, відкинувши всі внутрішні розбіжності й чвари, скликати в найближчий день, можливо 28 червня - в День Конституції України, мільйон громадян на загальнонаціональні збори на Майдані Незалежності. Ті, хто сьогодні зраджує Україну, ті, хто віддає на поталу Росії Крим і його жителів, повинні бути осоромлені нашої монолітністю і рішучістю", - написав він.

Видається, російська делегація в ПАРЄ буде відновлена в своїх повноваженнях ... В такому випадку, недостатньо...

Опубликовано Рефат Чубаров Понедельник, 24 июня 2019 г.

"118 за, 62 проти. ПАРЄ у стані зомбі в першій ночі відкрила двері агресору. Завтра битва триватиме далі. За санкції, які залишилися серед можливих. Ганьба", - написав у Facebook глава української делегації у ПАРЄ, народний депутат Володимир Ар'єв. 

118 за, 62 проти. ПАРЄ у стані зомбі в першій ночі відкрила двері агресору. Завтра битва триватиме далі. За санкції, які залишилися серед можливих. Ганьба.

Опубликовано Volodymyr Ariev Понедельник, 24 июня 2019 г.

Окрім цього, член української делегації в ПАРЄ, народний депутат України Борислав Береза виклав відео свого емоційного виступу на засіданні ПАРЄ, в якому назвав рішення "лицемірним".

Вчера я пытался образумить своих европейских коллег в ПАСЕ. Не удалось. Но я попытался. Я говорил то, что чувствовал.

Опубликовано Борислав Береза Понедельник, 24 июня 2019 г.

Віцепрезидент ПАРЄ Георгій Логвинський, народний депутат фракції "Народний фронт" запевнив, що у Європі ще пожалкують через повернення Росії до ПАРЄ.

В понедельник доклад о механизме возврате России не принят. Это наша совместная заслуга. Рассмотрение поправок не...

Опубликовано Георгий Логвинский Вторник, 25 июня 2019 г.

Колишній секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов назвав рішення ПАРЄ "Страсбурзькою змовою" і порівняв ситуацію з подіями 80-річної давнини, коли почалася Друга світова війна.

Страсбурзька змова П’ять років тому через анексію Криму, розв’язання війни на Донбасі, чисельну кількість жертв серед...

Опубликовано Олександр Турчинов Вторник, 25 июня 2019 г.

Лідерка партії ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко закликала президента України Володимира Зеленського протягом доби провести переговори з лідерами Європи щодо повноважень делегації РФ у ПАРЄ і скликати термінові консультації всередині країни.

"В України є доба, кожну хвилину якої треба використати для активних дипломатичних дій. Головна відповідальність зараз лягає на нового президента України. За 24 години йому треба телефоном зв’язатися з усіма ключовими лідерами Європи та знайти аргументи і докази, які переконають їх не робити цей крок. Я також пропоную президенту скликати на термінові консультації керівників парламенту і парламентських фракцій, уряду, МЗС, РНБО для вироблення скоординованої стратегії подальших спільних дій", - написала вона.

Рішення ПАРЄ про повернення Росії. Завдяки надзвичайним зусиллям української та грузинської делегацій питання фізичного...

Опубликовано Юлія Тимошенко Вторник, 25 июня 2019 г.

Залиште свій коментар

Вибір редакції