Повна автокефалія з митрополичим устроєм. Вселенський патріархат готує вручення Томосу Україні

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Москва через своїх агентів впливу намагається завадити незалежності українській православній церкві.

Цього тижня в історичному районі Стамбула, що досі в православному світі лишається Константинополем, відбулося чергове засідання священного синоду Вселенського патріархату. Буквально в перший же день Фанар нагадав патріарху Кирилу, що він у православному світі не є господарем, ідеться у сюжеті ТСН.Тиждень. 

Вселенський престол розпустив Західноєвропейський Екзархат російських парафій у Європі, які підпорядковувалися Константинополю. Можна припустити, що на це рішення вплинули останні події у Флоренції, коли хитрі священики спробували перевести громаду Вселенського Патріархату в Російську Церкву. 

ТОМОС УЖЕ БЛИЗЬКО 

Але українці чекали інших важливих новин. У наступні дні синод сів за справу кількох століть - українську автокефалію. І вже в четвер Вселенський престол оголосив: підготував конституційну хартію для майбутньої Української Церкви. Фактично статут, за яким житиме майбутня автокефальна церква, затвердить цю конституцію собор. 

"Ці пропозиції будуть передані українським єпископам, які зберуться на собор, собор буде скликаний за пропозицією патріарха Варфоломія вже ближчим часом, ближчими днями. Цей собор буде проведено у грудні в Києві", - заявив радник президента України Ростислав Павленко.

На об'єднавчому соборі в середині грудня оберуть предстоятеля, який поїде до Стамбула. Там Вселенський Патріарх Варфоломій вручить очільнику української автокефальної церкви відповідну грамоту - Томос. 

За даними ТСН.Тиждень, українській церкві буде надана повна автокефалія з митрополичим устроєм. Вона стане 15 помісною церквою світу. 

ЯЗИК МИТРОПОЛИТА ПАВЛА

Не можна сказати, що на Фанарі все спокійно. Вручення Томосу щоразу виявляється на кілька кроків далі, ніж хотілося б. І як тут не звернути увагу на зустріч цього тижня міжпарламентської делегації Росії із Вселенським Патріархом. Та й в Україні вирують справжні пристрасті. Цього тижня багаторічний недоторканний намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло вочевидь не спав кілька ночей. Спочатку до його святині приїхала комісія Мінкульту, щоб проінспектувати майно, яке належить державі. Раніше в лавру боялися приїжджати чиновники, правоохоронці, тому опис не проводили. Тепер новий реєстр допоможе зберегти те майно, яке залишилося, аби його просто не встигли вивезти до Москви. "Ми припускаємо і нам хочеться вірити в те, що культурні цінності вивезені не були, але за результатами цієї перевірки ми подивимося, чи все це є на місці. І чи все автентичне", - заявила заступниця міністра культури України Тамара Мазур. 

Комісія Мінкульту - це тільки початок. Уже в п'ятницю до розкішного будинку Павла під Києвом приїхала СБУ, поліція та прокуратура з обшуком. За фактом відкритого кримінального провадження - розпалення міжрелігійної ворожнечі. Обшукали й господарство лаври.

Усі наближені до церкви знають, що у владики Павла язик без кісток і говорить він усе, що думає. Наприклад, нещодавно заявив, що Америка випустила отруйних комарів, які жалять українців. Схожі дурниці він говорить постійно. Навіть перед пресою в образі жертви державного свавілля він спочатку стримується, але далі продовжує в своєму стилі. "Роблять обшуки за такою статтею. Але при чому тут господарство? Що корови терористки? Вівці? Шо шукати там? Я не проти, хай шукають. Може кому потрібно навозу. Будуть знати, де його взяти", - заявляв митрополит Павло. 

Поряд із митрополитом стояв Вадим Новинський - російсько-український бізнесмен, головний спонсор УПЦ МП. 

Росія цілком контролює всю верхівку цієї церкви. Останні місяці підготовки до проголошення автокефалії це продемонстрували. 

РОЗВІДКА РФ і УПЦ МП 

Раніше демонструвались кадри з російською офіційною резидентурою при російському посольстві, яка постійно навідувалась у лавру. Цих дипломатів під прикриттям уже випровадили з України, але контакти тривають. Як відомо, керівництво УПЦ МП не захотіло зустрічатися з президентом України, проте систематично це робить із представниками посольства РФ.  

За даними ТСН.Тиждень, заступник голови відділу зовнішніх церквоних зв'язків УПЦ МП отець Микола Данилевич і перший секретар посольства Росії в Україні зустрічаються постійно. Останній приходить у храм, де служить отець Микола Данилевич.

Злі язики і джерела підтверджують тісний зв'язок Полєтаєва зі службою зовнішньої розвідки Росії. Можливо, навіть кадровий зв'язок. Тож кураторство, яке доручено Полєтаєву над УПЦ МП, отримує якийсь дуже негарний вигляд. 

ГОЛОС ВІРЯН 

На щастя, частина вірян УПЦ МП, у якій служить, зокрема, Данилевич, уже зробила свій вибір. Прихожани здебільшого не виступають проти приєднання до незалежної церкви. Приблизно 60-70% вірних УПЦ МП, з якими спілкувався кореспондент ТСН.Тиждень, готові перейти до автокефальної церкви. Інші досі перебувають під впливом, зокрема, священиків.

Наприклад, отець Ярослав із села Глинськ на Рівненщині каже, що далі буде підпорядковуватися московському патріарху Кирилу. "Я був послушником трохи в Почаївській лаврі. Закінчував Московську семінарію вже заочно. Я взагалі духу такого, що ми браття. І просто сатана через людей хоче нас взять і розсварити", - заявив він. 

Томос - уже вирішене питання. Вселенський патріархат твердо заявив про намір надати автокефалію українській церкві. Але ми маємо розуміти, що ця багатостраждальна грамота не змінить тисячі парафіян вірних московському Кирилу, яких роками годували московськими проповідями і століттями просили Бога хранити їхнього царя. 

Сергій Гальченко

ВідеоКерівництво УПЦ МП систематично зустрічається з представниками посольства РФ

Що ближче до об'єднавчого собору, де можуть обрати предстоятеля майбутньої Української автокефальної церкви, то більше цікавих подій у церковному житті. Вселенський патріархат у Стамбулі вже затвердив статут помісної української церкви. А в Києві тим часом обшукували будинок одіозного митрополита Павла - намісника Києво-Печерської лаври. Тим часом ТСН.Тиждень отримав ексклюзивні кадри зустрічі російського дипломата-розвідника із представником УПЦ МП.

Керівництво УПЦ МП систематично зустрічається з представниками посольства РФ

Залиште свій коментар

Вибір редакції