"Повний колапс". Суди відмовились приймати клопотання слідчих прокуратури

В тому, числі це стосується і справ щодо злочинів на Майдані.

Із 1 березня українські суди відмовились приймати клопотання слідчих прокуратури. Про це повідомив прокурор відділу Генпрокуратури Олексій Донський, повідомляє Українська правда.

"Я сьогодні звернувся до Печерського райсуду з сімома клопотаннями про особливо тяжкий корупційний злочин. Нам відмовили у їх прийнятті взагалі на тій підставі, що з сьогоднішнього дня ми не є уповноваженим суб'єктом слідства", - пояснив Донський.

Він додав, що відмовляли на рівні канцелярії суду, рішень по суті клопотань не приймали.

Донський зауважив, що подібні відмови були отримані на всі без винятку звернення від слідчих прокуратури.

"Це стосується і справ про Майдан, і про особливо тяжкі злочини. Це торкнулося навіть тих проваджень, які належать за підслідністю НАБУ", - додав він.

Донський нагадав, що у перехідних положення до закону про НАБУ справи, наприклад щодо екс-генпрокурора Віктора Пшонки чи екс-прем'єра Азарова, належать до НАБУ, але закон визначає, що слідчі прокуратури мають повноваження їх розслідувати.

"Зі створенням Державного бюро розслідувань виникла колізія між двома законами, яка не була усунута законодавцем. Закон по НАБУ по корупційних провадження каже, що слідчі прокуратури зберігають свої повноваження. А закон по ДБР каже, що з моменту створення ДБР таких повноважень не існує. Ця колізія судами сприймається так, що повноважень слідчих немає", - зазначив він і додав, що йому це зашкодило в роботі у справі про особливо тяжкий корупційні злочин.

Водночас Донський уточнив, що мова не стосується клопотань, які подаються під час судових засідань або справ, поданих до суду до 1 березня.

"Це стосується лише тих проваджень, де на сьогодні продовжується досудове розслідування", - сказав він.

Донський підтвердив, що жодне клопотання в рамках досудових розслідувань, навіть про обрання запобіжного заходу, судами розглядатися не будуть, якщо вони подані з 1 березня.

"Навіть якщо б суди задовольняли наші клопотання, це б створило в подальшому можливість визнання, наприклад, доказів в подальшому незаконними", - зауважив прокурор.

"Це реальний повний колапс слідства. І він не може бути усунутий якимись домовленостями, він може бути усунутий лише внесенням змін до законодавства", - додав Донський.

Крім того, слідчий також повідомив, що в Печерському суді його попросили передати всім слідчим, "щоб не зверталися до Печерського райсуду з клопотаннями, бо вони не є органом досудового розслідування".

Нагадаємо, Рада 19 лютого, закрила свою роботу до 15 березня, так і не ухваливши зміни до закону про Державний бюро розслідувань. Відповідно, з 1 березня розслідування справ за злочинами на Майдані припиняється. 

Раніше у ГПУ України закликали парламент  відтермінувати набуття чинності закону про Державний бюро розслідувань, щоб не допустити критичної ситуації із розслідуванням справ щодо Майдану.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: