Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Повноваження мера, відновлення райрад та зарплати депутатам. Нардеп Ткаченко розповів про зміни в столиці

Парламент у першому читанні ухвалив законопроєкт про Київ як столицю.

Верховна Рада ухвалила в першому читанні новий законопроєкт про Київ як столицю держави. Один із авторів документа – нардеп від "Слуги народу" і екскерівник "1+1" Олександр Ткаченко. Він може стати головою Київської міської державної адміністрації – рішення залежить від президента. Віталію Кличку залишиться лише виборна посада міського голови.

На запитання, що відповідно до нового законопроєкту, мер буде не більше, ніж "вітриною", фактично буде позбавлений менеджерських функцій, Ткаченко в інтерв'ю LB.ua відповів так:

"Зовсім навпаки. Є повноцінна гілка влади, яка називається магістрат (аналогія з радянськими виконкомами). Керівник цієї структури - мер. У мера є три вписаних до закону заступники: один займається управлінням, умовно, орговик; другий - фінансами; третій - архітектор, який обирається на конкурсі, але дозволами не займається. Мер несе повноту відповідальності перед громадянами за виконавчу владу. Є Київрада, яку ми пропонуємо зробити професійною. Ця Київрада затверджує стратегічні документи - бюджети річні і трирічні, контролює виконавчу владу".

Тобто депутатам Київради платитимуть зарплати.

"Я вважаю, що в місті, в якому навіть недовитрачається бюджет, знайдуться гроші на 80 депутатів, які повинні будуть пройти через НАЗК і подати свої декларації. Зате там не буде купи товаришів, які будуть вирішувати свої інтереси. Також ми забираємо у Київради повноваження ухвалювати рішення щодо забудов, щодо володіння землею. Буде заздалегідь визначений план зонування міста, в рамках якого проводитимуться інвестиційні конкурси. Наприклад, у цій зоні передбачається парк, там - Київ-сіті, там - культурний центр, і конкурс проводиться не для забудовника, який придумав у цій точці побудувати чергову висотку, а для забудови конкретного об'єкта", - пояснив Ткаченко.

У "Слузі народі" хочуть відновити районну владу в Києві.

"Поки визначили 10 районів. У нас все ще немає відповіді на питання, скільки їх повинно бути - 10, 20 або 30? І це рішення має ухвалити Київрада. І щоб райони були невеликими і самодостатніми. Це великий виклик для того, щоб прописати в статуті міста взаємини між районами і містом. Зрозуміло, що концептуально люди, які керують районами - виконкоми і низка місцевих депутатів - повинні займатися питаннями, пов'язаними з щоденним побутом - лавочки, освітлення. Щоб громадяни знали, куди бігти, а не Хрещатик", - зазначив нардеп.

Залишиться посада голови Київської міської державної адміністрації, на яку призначатиме президент України.

"Людина, яка виконує контрольну функцію. Він має право призупинити рішення київської влади, якщо за певними ознаками вирішить, що вони незаконні, але виключно через суд. У підсумку, у мера вся повнота влади, у Київради є повнота влади, є районні ради, КМДА, яка є префектурою. Мені здається, що багато громадян, крім політичної адженди, критикують цей закон через те, що хтось посмів зробити досить революційні кроки. Але з дупи, в якій зараз перебуває Київ, можна вилетіти тільки якимось реактивним зусиллям. Інакше ми в ній залишимося", - наголосив Ткаченко.

Раніше в столиці відбулося громадське обговорення проєкту закону про Київ.

Залиште свій коментар

Вибір редакції