Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Поїздка Зеленського до Оману: "Схеми" та "UA: Перший" відповіли на погрози судом від Офісу президента

Там кажуть, що в ОП погрожують журналістам заміть того, щоб прояснити досі незрозумілі моменти поїздки.

Журналісти програми "Схеми" заявили, що в їхньому матеріалі немає твердження, що президент Володимир Зеленський в Омані зустрічався з головою Ради безпеки Росії Миколою Патрушевим.

Так вони відповіли на погрози ОП подати до суду через публікацією матеріалу про поїздку президента.

Журналісти зазначили, що Офіс президента спочатку приховував поїздку президента в Оман, через що у громадськості залишилося багато питань.

"Замість того, щоб відповісти на питання, які досі залишаються без відповіді, і прояснити досі незрозумілі моменти – Андрій Єрмак і Офіс президента у своїх заявах вдаються до дискредитації редакції і погрожують судом журналістам, які намагаються пролити світло на всю цю історію", - йдеться в заяві.

"То відпустка, то робочий візит, якщо відпустка – навіщо у ній Єрмак, якщо відрядження – чому таємне, "Зеленський терміново вилітає" – а вилітає тільки через 10 годин і так далі", - відзначили суперечливі моменти журналісти.

Також у "Схемах" заявили, що заклик Офісу президента до керівництва UA: Перший щодо поширення "недостовірної інформації" має ознаки тиску і втручання в редакційні справи.

"Держава дійсно фінансує Суспільного мовника. Держава – тобто громадяни України, а не конкретний президент, Кабмін або Верховна рада. І тому, коли конкретному президенту, міністру або депутату не подобається, що транслює Суспільний мовник, це не означає, що він має право на нього публічно тиснути", - сказали журналісти.

На погрози судом від Офісу президента відповіли й на сайті телеканалу "UA: Перший".

У Суспільному мовнику заявили, що "не мали підстав сумніватися в професійності колег-журналістів, котрі виготовляють програму "Схеми: корупція в деталях", а також нагадали, що, відповідно до законодавства, державним органам забороняється втручання у діяльність НСТУ з метою встановлення цензури, попереднього контролю та незаконного впливу на зміст інформації.

У заяві додали, що телеканал підтримує намір Офісу Президента позиватися до суду з метою спростування інформації, адже "саме такий спосіб вирішення конфліктів є найбільш прийнятним у демократичному суспільстві".

Нагадаємо, 5 січня Зеленського помітили в одному з готелів Оману, куди він вирушив після новорічного відпочинку в Карпатах. В Офісі президента повідомили, що у Зеленського запланована низка зустрічей на високому рівні. Зокрема, того ж дня в ОП повідомили про зустріч українського президента із міністром закордонних справ Султанату Оман Юсуфом бін Аляві бін Абдаллою.   

Повернувся з Оману до Києва Зеленський наступного дня після збиття пасажирського літака МАУ в Ірані. У розслідуванні від 13 лютого журналісти "Схем" повідомили, що летів Зеленський літаком, яким до Маската прибув секретар РНБО РФ Микола Патрушев. Речниця президента Юлія Мендель інформацію про їхню можливу зустріч спростувала. 

14 лютого стало відомо, що Офіс президента України позиватиметься до суду через оприлюднене "Схемами" розслідування щодо візиту президента України Володимира Зеленського до Оману. 

Відео ОПУ збирається судитися із журналістами через розслідування про Зеленського в Омані

Причиною стало розслідування журналіста програми "Схеми" щодо зустрічі Володимира Зеленського у Омані із високопосадовцем Російської Федерації. Офіс Президента заявляє, що уся інформація у сюжеті - неправда.    

ОПУ збирається судитися із журналістами через розслідування про Зеленського в Омані

Залиште свій коментар

Вибір редакції